• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023
مدیر منابع انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر:

آموزش به منزله شایستگی است

  • کد خبر : 8146
  • 26 مرداد 1401 - 16:13
آموزش به منزله شایستگی است
مدیر منابع انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: آموزش، یکی از مهم‌ترین وظایف مدیریت منابع انسانی است. همچنین آموزش موثر و مستمر پرسنل، یکی از عوامل مهم حفظ نیروی انسانی در سازمان به شمار می‌آید و زمانی افراد به سازمان متعهد و وابسته می‌شوند که شاهد سرمایه‌گذاری در مبحث آموزش جهت رشد و توسعه منابع انسانی باشیم.
مدیر منابع انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: آموزش، یکی از مهم‌ترین وظایف مدیریت منابع انسانی است. همچنین آموزش موثر و مستمر پرسنل، یکی از عوامل مهم حفظ نیروی انسانی در سازمان به شمار می‌آید و زمانی افراد به سازمان متعهد و وابسته می‌شوند که شاهد سرمایه‌گذاری در مبحث آموزش جهت رشد و توسعه منابع انسانی باشیم.

مصطفی روستا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در خصوص اهمیت آموزش در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، بیان کرد: اعتقاد ما در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، تنها توسعه آهن و فولاد نیست. شعار ما در وهله اول، توسعه انسانیت به مفهوم وسعت بخشیدن در دانش، مهارت و نگرش است که همان مفهوم شایستگی را در بر می‌گیرد. بنابراین با اخذ استاندارد آموزش ISO10015:2019، تدوین شایستگی‌های مشاغل سازمان و همکاران محترم شرکت صورت گرفته است و برنامه آموزشی بر مبنای موارد مذکور برنامه‌ریزی می‌شود. با توجه به اینکه وضعیت شرکت در مقوله آموزش، در مسیر مناسبی قرار گرفته است اما همچنان برای رسیدن به اهداف راهی طولانی در پیش داریم.

وی با اشاره به بهره‌وری نیروی انسانی در شرکت، عنوان کرد: در حال حاضر، برنامه‌های متنوعی در خصوص توسعه منابع انسانی اجرا شده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به دوره‌های ایمنی و ابتدای فرایند استخدام، دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت، تورهای آموزشی تفریحی فصلی، آموزش زبان انگلیسی، خدمات کلینیک مدیران نظیر کوچینگ و مانیتورینگ، مدرسه تکمیلی مدیریت، مدرسه اشتغال و استفاده از آموزش اساتید داخلی اشاره کرد.

مدیر منابع انسانی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در ادامه به تفاوت دوره‌های آکادمیک با دوره‌های کاربردی اشاره کرد و گفت: به طور حتم، دانش نظری که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، پایه اصلی علم و دانش پرسنل است و آموزش‌های کاربردی و حین کار مکمل آن به شمار می‌رود. با توجه به عمومی بودن معلومات دانشگاهی در زمان تحصیل، پایه‌های دانش شکل خواهد گرفت و در زمان کار، به صورت تخصصی می‌توان با کمک اساتید خبره، نیازهای هر صنعت را برآورده کرد. در واقع ما معتقد به مکمل بودن این دو حوزه هستیم.

روستا اذعان کرد: لازم به ذکر است که مسیر تبدیل منابع انسانی به سرمایه انسانی، از کانال آموزش می‌گذرد و همچنین با توجه به اینکه در شرکت‌های معدنی و فلزی از تجهیزات گران‌بها استفاده می‌شود، مقوله آموزش بسیار حائز اهمیت به شمار می‌آید؛ چراکه کوچک‌ترین اشتباه، ضربات مالی و جانی بسیاری را برای آن شرکت به همراه خواهد داشت.

وی در پایان ضمن اشاره به تدوین استراتژیک کوتاه‌مدت و میان‌مدت شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در خصوص آموزش و پرورش نیروی انسانی، یادآور شد: مدیران ارشد شرکت‌، به مراتب حساس‌تر و پیشتازتر از ما به عنوان واحد توسعه منابع انسانی هستند و از طرح‌ها و ایده‌های همکاران استقبال و از آن‌ها حمایت می‌کنند و همان طور که اشاره شد، در سیاست‌گذاری‌های کلان شرکت، مبحث آموزش بسیار حائز اهمیت بوده و برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیقی در جهت توسعه منابع انسانی تدوین شده است که جا دارد مراتب تشکر خود را در این زمینه به جا آوریم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=8146
  • نویسنده : اکرم محمدی
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری