• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

آیا قیمت نیکل کاهش می‌یابد؟

  • کد خبر : 19233
  • 31 اردیبهشت 1402 - 10:09
آیا قیمت نیکل کاهش می‌یابد؟
ناظران صنعت در کنفرانس‌های فلزات این هفته پیش‌بینی کردند که قیمت‌های جهانی نیکل در چند سال آینده با توجه به افزایش عرضه و کاهش هزینه‌های تولید اندونزی، تولیدکننده برتر کاهش می‌یابد.

ناظران صنعت در کنفرانس‌های فلزات این هفته پیش‌بینی کردند که قیمت‌های جهانی نیکل در چند سال آینده با توجه به افزایش عرضه و کاهش هزینه‌های تولید اندونزی کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، اندونزی که ۳۸ درصد از عرضه جهانی را در سال ۲۰۲۱ تشکیل می‌داد، قرار است ظرفیت نیکل خود را بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ چهار برابر کند و به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برساند.

الی وانگ، تحلیلگر مستقر در شانگهای بیان کرد: از آنجایی که رشد تولید از تقاضا پیشی می‌گیرد، قرارداد معیار سه ماهه نیکل در بورس فلزات لندن احتمالا امسال با ۷.۵ درصد کاهش، به ۲۳ هزار و ۷۴۱ دلار در هر تن و در سال ۲۰۲۴ به زیر ۲۰ هزار دلار در هر تن خواهد رسید.

بر اساس گزارش بازار فلزات شانگهای در سطح جهانی، تولید نیکل تصفیه‌شده تا سال ۲۰۲۵ از ۸۳ هزار و ۴۰۰ تن در سال ۲۰۲۲، به ۹۹ هزار و ۸۰۰ تن افزایش خواهد یافت.

نیکل به طور سنتی در فولاد ضدزنگ استفاده می‌شود اما با گسترش استفاده از وسایل نقلیه‌ الکتریکی، به طور فزاینده‌ای در بخش باتری استفاده می‌شود. انتظار می‌رود تقاضای فولاد ضدزنگ در سال ۲۰۲۵ به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن برسد که از دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19233

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.