• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

اعلام برنامه‌های توسعه‌ای ایمینو در سال ۱۴۰۲

  • کد خبر : 18534
  • 21 اردیبهشت 1402 - 9:56
اعلام برنامه‌های توسعه‌ای ایمینو در سال ۱۴۰۲
مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) از 14 برنامه توسعه‌ای خود در سال 1402 رونمایی کرد.

مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) از ۱۴ برنامه توسعه‌ای خود در سال ۱۴۰۲ رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با هدف حمایت از استارت‌آپ‌ها و با تمرکز بر نوآوری و انتقال تکنولوژی در بخش معدن و صنایع معدنی کشور، برنامه‌های توسعه‌ای خود را از طریق مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) طی سال جاری اجرایی خواهد کرد.

در این زمینه، ۱۳ هدف‌گذاری مورد توجه قرار گفته است که می‌توان به شناسایی مشکلات اکوسیستم نوآوری و فناوری بخش، احصا و شناسایی نیازها و چالش‌های زنجیره صنعت فولاد و زنجیره صنعت مس و تعریف پروژه‌های نیازسنجی با همکاری نهادهای فعال در اکوسیستم نوآوری و فناوری بخش اشاره کرد.

راهبری تیم‌های استارت‌آپی

همچنین شناسایی، جذب و راهبری تیم‌های استارت‌آپی جدید، سنجش و تعیین وضعیت تیم‌های استارت‌آپی موجود و تسهیل‌گری و هدایت آن‌ها، تسهیل‌گری ارائه خدمات شتاب‌دهی به کارآفرینان و نوآفرینان مناطق محروم و تسهیل‌گری فرایند تجاری‌سازی کسب‌وکارهای فناور و دانش‌بنیان و برگزاری رویدادهای شبکه‌سازی، از دیگر راهبردهای این مجموعه محسوب می‌شود.

برگزاری بازدیدهای فناورانه و نمایشگاه‌ها

از سوی دیگر، ارزیابی و بررسی ایده‌های ثبت شده در سامانه ایمینو، برگزاری مستمر تورها و بازدیدهای فناورانه از شرکت‌های معدن و صنایع معدنی و شرکت در نمایشگاه‌های مرتبط با حوزه معدن و صنایع معدنی در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است.

رفع چالش‌های مهم نوآورانه و فناورانه

رفع چالش‌های مهم نوآورانه و فناورانه معدن و صنایع معدنی، تسهیل‌گری جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها، توسعه بازار محصولات دستاوردهای فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران و نوآوران و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری، شتاب‌دهنده‌ها و فعالان بخش معدن، از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای ایمینو در سال جاری به شمار می رود.

ارتقا و افزایش سطح دانش

در این بخش همچنین ارتقا و افزایش سطح دانش و مهارت تیم‌های استارت‌آپی و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز هدف‌گذاری شده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=18534

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها