• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

اعلام برنامه‌های مطالعاتی طرح توسعه صنعت گوهرسنگ اعلام

  • کد خبر : 16486
  • 28 فروردین 1402 - 15:33
اعلام برنامه‌های مطالعاتی طرح توسعه صنعت گوهرسنگ اعلام
برنامه‌های مطالعاتی طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور در بخش مطالعات اکتشافی و پژوهشی سال 1402 و با راهبری ایمیدرو اعلام شد.

برنامه‌های مطالعاتی طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور در بخش مطالعات اکتشافی و پژوهشی سال ۱۴۰۲ و با راهبری ایمیدرو اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور (تحت پوشش ایمیدرو) برنامه‌های عملیاتی سال جاری را در چند حوزه اعلام کرده است که بر اساس آن، تکمیل مطالعات اکتشافی و اجرای پروژه و طرح‌های پژوهشی را شامل می‌شود.

در بخش مطالعات اکتشافی، تکمیل مطالعات اکتشافی گوهرسنگ‌ها در فاز شناسایی و پی‌جویی در پنج استان آذربایجان‌ غربی، کرمان، قم، مرکزی و قزوین مورد توجه است. همچنین تکمیل مطالعات اکتشافی گوهرسنگ‌ها در فاز غربالگری در ۶ استان آذربایجان‌ شرقی، خراسان‌ رضوی، اصفهان، همدان، سیستان و بلوچستان و خراسان‌ جنوبی و تکمیل مطالعات سراسری یاقوت کشور نیز در شمار برنامه‌ها قرار دارد.

در بخش مطالعات پژوهشی، اجرای پروژه پژوهشی مطالعات بررسی پتانسیل‌های اقتصادی و خصوصیات گوهرشناسی در مناطق انتخابی در جنوب استان کرمان و شمال هرمزگان (منطقه اورزویه، بافت و دشتاب) و تهیه راهنمای اکتشاف و استخراج رگه‌های گارنت‌دار عملیاتی خواهد شد.

اجرای طرح پژوهشی کشت صدف‌های مرواریدساز و پیگیری اولویت‌‌های ارائه شده طرح‌های پژوهشی حوزه گوهرسنگ‌ها با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی طی سال جاری هدف‌گذاری شده است.

در راستای سیاست‌های توسعه‌ای ایمیدرو در بخش آموزش، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی و انتشار کتب مرتبط در حوزه گوهرسنگ برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=16486

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.