• امروز : شنبه - ۵ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 25 March - 2023
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو پیشنهاد داد:

اعمال ممنوعیت برای واردات الکتروموتور

  • کد خبر : 4469
  • 16 بهمن 1397 - 20:31
اعمال ممنوعیت برای واردات الکتروموتور
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو با بیان اینکه سیاست‌های کلان کشوری باید بازنگری شود، گفت: با ممنوعیت واردات الکتروموتورهایی که تولیدکننده‌های ایرانی توان ساخت آن را دارند می‌شود به توسعه این صنعت کمک کرد، در این حالت تمامی صنایع ملزم هستند موتور مورد نیاز مجموعه خود را از تولیدکننده داخلی تهیه کنند. در برخی موارد موتورهای ساخت داخلی از نمونه‌های اروپایی نیز بهتر هستند.
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو با بیان اینکه سیاست‌های کلان کشوری باید بازنگری شود، گفت: با ممنوعیت واردات الکتروموتورهایی که تولیدکننده‌های ایرانی توان ساخت آن را دارند می‌شود به توسعه این صنعت کمک کرد، در این حالت تمامی صنایع ملزم هستند موتور مورد نیاز مجموعه خود را از تولیدکننده داخلی تهیه کنند. در برخی موارد موتورهای ساخت داخلی از نمونه‌های اروپایی نیز بهتر هستند.
 اسماعیل فرجام فر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: این شرکت توان ساخت الکتروموترهای LV (ولتاژ پایین)، MV (ولتاژ متوسط) و HV(ولتاژ بالا) را دارد. شرکت جمکو در حال حاضر قادر به ساخت الکتروموتورهای ۵٫۵ تا ۴۵۰ کیلووات در دو تیپ YU و YD با پوسته چدنی است. همچنین با داشتن واحد تحقیق ‌و توسعه و واحد مهندسی کاردان، فناوری لازم جهت تولید الکتروموتورهای خاص را دارد.
وی با عنوان اینکه الکتروموتور در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز، فولاد، پتروشیمی سیمان و انتقال آب استفاده می‌شود، بیان کرد: به طور کلی از الکتروموتور در صنایع مادر استفاده می‌شود.
فرجام فر گفت: ما توان ساخت هرگونه الکتروموتوری را داریم، مجموعه ما تا امروز هر الکتروموتوری را که مشتری سفارش داده، تولید کرده است. مجموعه ما در حال حاضر موتور ۶٫۶ مگاواتی را تولید کرده است، همچنین دانش و توان ساخت الکتروموتور تا توان ۱۰ مگاوات در دوحالت روتور سیم پیچی و روتور قفس سنجابی را با ای پی های مختلف داریم
و با توجه به راه اندازی آزمایشگاه تست الکتروموتوهای ضد اتفجار به تولیدکنندگان این صنعت در دنیا نیز اضافه شدیم
وی با بیان اینکه هنوز مشتری‌های ایرانی به الکتروموتورهای ساخت داخلی اعتماد ندارند، عنوان کرد: بازار مصرف الکتروموتورها در ایران بسیار مناسب است، اما تولیدکنندگان داخلی سهمی کمتر از ۲۰ درصد از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند و مابقی الکتروموتورها از برخی کشورهای اروپایی(المان- فرانسه و..) وارد بازار ایران می‌‎شود. اما بیشترین سهم از بازار الکتروموتور ایران را کشور چین به دلیل قیمت پایین محصولات در اختیار دارد.
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو با بیان اینکه تقاضای الکتروموتور در ایران زیاد است، گفت: در ایران عمده الکتروموتورهای مصرفی در صنایع مختلف را سه شرکت بزرگ و صاحب نام می‌سازند، اگر نیاز کشور بخواهد تماما از منابع داخلی تامین شود، باید دولت به این صنعت کمک و شرایط مناسبی را برای انها فراهم نماید
مدیر برنامه‌ریزی و تولید شرکت جمکو با بیان اینکه این شرکت با داشتن دو واحد تست فشار قوی و فشار ضعیف منحصر به فرد در منطقه توانسته الکتروموتور با کیفیت و استاندارد جهانی تولید کندو تائید استاندارد کشورهای اروپایی را اخذ کند. گفت: عمده مواد اولیه برای ساخت الکترومور ورق سیلیکون، فولاد، بلبرینگ، مواد عایقی، سیم و شمش مسی است که فولاد، سیم لاکی و شمش مسی از داخل کشور و مابقی وارداتی هستند.
فرجام فر با بیان اینکه در الکتروموتورهای ۵٫۵ تا ۴۵۰ کیلووات از سیم‌لاکی مسی ساخته می‌شوند، و در الکتروموتورهای فشار قوی از شمش مسی استفاده می‌شود.
وی در پایان گفت: استاندارد سیم‌لاکی در کیفیت الکتروموتور بسیار مهم است، ما با یکی از شرکت‌های داخلی که سیم‌لاکی تولید می‌کند، همکاری می‌کنیم. این واحد تولیدی براساس استاندارد مورد نظر ما خط تولید خود را تغییر داد. با توجه به کیفیت سیم‌لاکی‌های تولید شده در کشور ما هیچ مشکلی برای تامین سیم مسی نداریم.
لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=4469
  • نویسنده : فرزانه عزتی
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری