• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

افت تعرفه‌های ذوب و پالایش در بازار مس

  • کد خبر : 13060
  • 02 اسفند 1401 - 15:56
افت تعرفه‌های ذوب و پالایش در بازار مس
موسسه «CRU» در گزارشی از کاهش تعرفه‌های ذوب و پالایش در بازار مس در اوایل سال 2023 خبر داد.

موسسه «CRU» در گزارشی از کاهش تعرفه‌های ذوب و پالایش در بازار مس در اوایل سال ۲۰۲۳ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، جریان کنسانتره به دلیل برخی مشکلات در پرو با اختلال روبه‌رو شده است. همچنین علی‌رغم مازاد اسمی، تعرفه‌های ذوب و پالایش در بازار نقدی در اوایل سال ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

ریسک‌های زیان‌های بزرگ تولید همچنان بالاست زیرا معادن کلیدی در پرو شروع به کاهش نرخ‌های عملیاتی کرده‌اند و یا تعطیلی‌های موقت را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

تاثیر کسری‌های بزرگ بر «TC/RC» به نحوه تعدیل صنعت بستگی دارد. طرف عرضه بازار تحت فشار است و نرخ اختلال در معادن با همه‌گیری کووید افزایش یافته و به سطوح پایین‌تر قبل از همه‌گیری بازنگشته است.

پیشرفت پروژه‌های معدنی همچنان از آنچه برای برآوردن تقاضای میان‌مدت برای مس تصفیه‌شده لازم است، عقب‌تر به نظر می‌رسند؛ چه رسد به تقاضای فزاینده برای کنسانتره ناشی از رشد قوی در بخش ذوب.

طبق این گزارش، رشد ظرفیت ذوب در چین به لطف اضافه شدن منظم پروژه‌های جدید ادامه خواهد یافت و هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش این روند وجود ندارد. موجی از پروژ‌های ذوب خارج از چین، در آفریقا، اندونزی و هند، یک پیشرفت غیرعادی در صنعت مس است و رقابت برای کنسانتره را افزایش می‌دهد.

ترکیب روندهای عرضه و تقاضا، بازار مس را به سمت کسری سوق می‌دهد که موجب کاهش سریع ذخایر کنسانتره شده است و صنعت را مجبور به تعدیل می‌کند. تعدیل‌ها می‌تواند اشکال مختلف داشته باشد؛ از تاخیر در پروژه ذوب گرفته تا بسته شدن کارخانه ذوب و کاهش نرخ بهره‌برداری. همچنین پیش‌بینی می‌شود تعرفه‌های ذوب و پالایش با ظهور کسری، کاهش یابد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13060

نوشته‌های مشابه

08مهر
صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:

صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت

08مهر
امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال
در حاشیه نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.