• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023

افزایش تولید در مجتمع فولاد سبا

  • کد خبر : 10478
  • 28 دی 1401 - 15:16
افزایش تولید در مجتمع فولاد سبا
مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به تاریخچه مجتمع فولاد سبا از تاسیس تا شکوفایی گفت: رشد کیفیت محصولات این مجموعه در حد استانداردهای جهانی است و سبد محصولات نسبت به سال گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

مدیر مجتمع فولاد سبا با اشاره به تاریخچه این مجتمع گفت: رشد کیفیت محصولات این مجموعه در حد استانداردهای جهانی بوده و سبد محصولات نسبت به سال گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، محمود محمدی فشارکی بیان کرد: در جلسات مشترک مدیران عامل فولاد مبارکه و ذوب‌ آهن، بخش عمده درخواست‌های مجتمع فولاد سبا مطرح شد و خوشبختانه با نگاه مثبتی که از سوی ذوب‌ آهن دیده می‌شود، امیدواریم در آینده نزدیک بررسی‌های دقیق و کارشناسی با همکاری مدیران و کارشناسان هر دو مجموعه آغاز شود و به سرانجام مثبت برسد.

وی دستیابی به ظرفیت اسمی این مجتمع را از نکات درخشان کارنامه این واحد صنعتی دانست و افزود: از آنجایی که همکاران ما در فولاد سبا در تولید کمی کارخانه از خود عزم و اراده قوی نشان داده‌اند، توانسته‌ایم توسعه سبد محصولات مجتمع فولاد سبا را نیز رقم بزنیم.

مدیر مجتمع فولاد سبا، یکی از اهداف فولاد سبا را تولید محصولات با رویکرد خودکفایی ملی و بی‌نیازی از واردات دانست و مطرح کرد: این مجموعه توانسته است تولید برخی محصولات را که در گذشته وارداتی بودند، از جمله فولادهای کورتن که در صنایع دریایی از آن‌ها استفاده می‌شود، ورق‌های آجدار که در راه‌پله‌های صنعتی و خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و فولادهای الکتریکی که در صنایع نیروگاهی و کارخانه‌های تولید الکتروموتور کاربرد دارند، در مقیاس صنعتی آغاز کند. از طرفی، به یکی از نیازهای کشور در حوزه تولید ورق‌های با ضخامت پایین دو میلی‌متر و کمتر از دو میلی‌متر پاسخ داده‌ایم؛ تا جایی که ۷۰ درصد تولید این مجتمع ورق‌های با ضخامت پایین است.

محمدی فشارکی با تاکید بر افزایش بهره‌وری مجتمع فولاد سبا، عنوان کرد: هدف ما این نیست که تجهیزات را اضافه کنیم بلکه به دنبال این هستیم با تجهیزاتی که در دست داریم و با رویکرد افزایش بهره‌وری، ظرفیت تولیدی مجتمع سبا را در گام اول از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن به دو میلیون تن و در گام دوم به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسانیم. این مهم با حضور نیروهای متعهد و متخصص سبا و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها حاصل خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: فولاد مبارکه و به‌ طور مشخص مجتمع فولاد سبا آمادگی دارد با تعریف پروژه‌های مشترک با شرکت سهامی ذوب‌ آهن، منافع هر دو مجموعه صنعتی را مدنظر قرار دهد تا بتوانیم در پیشبرد اهداف عالیه هر دو شرکت قدم برداریم. از این‌ رو برگزاری جلسه‌های مشترک فنی و تخصصی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و به‌زودی شاهد نتیجه مثبت آن خواهیم بود.

ایرج رخصتی، مدیرعامل شرکت ذوب‌ آهن نیز در این نشست تعاملی با اشاره به وابستگی‌های ذهنی افراد به خاستگاه‌های نخست شغلی و تجربه‌های پیشین همکاران مجتمع فولاد سبا، ابراز کرد: همکارانی که در زمان ساخت و راه‌اندازی فولاد سبا در ذوب‌ آهن مشغول به کار بودند و نسل نخست فولاد سبا را شامل می‌شوند، در برهه‌ای از زمان به ذوب‌ آهن اضافه شدند. در آن برهه، ذوب‌ آهن با تحول‌های ویژه‌ای همراه بود و پروژه فولاد سبا نیز در آن زمان ازجمله پروژه‌های شرکت ذوب‌ آهن به حساب می‌آمد که در زمان مقرر و مطابق با برنامه‌ها، به‌موقع تمام شد.

وی ادامه داد: امروز با شنیدن خبر مسرت‌بخش افزایش تولید سبا به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن به‌ عنوان یک ایرانی بر خود می‌بالیم.

رخصتی در پایان با اشاره به اهمیت حفظ تعامل دو واحد صنعتی بر تداوم همکاری‌های فنی و تخصصی تاکید و خاطرنشان کرد: این نگاه تعاملی وجود دارد و در نشست مشترک با مدیرعامل محترم فولاد مبارکه هم بر آن تاکید شده است. در بین تمام همکاران و مدیران ذوب‌ آهن این تعامل حفظ شده و مبین آن نیز حضور دلسوزانه کارشناسان هر دو مجموعه در کنار هم است. مواردی که در این نشست مطرح شد، با همکاری و هم‌فکری کارشناسان هر دو مجموعه بررسی می‌شود و نتیجه نهایی نیز با موافقت هر دو مجموعه پدیدار خواهد شد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=10478

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری