• امروز : جمعه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 December - 2023
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

افزایش سرمایه فولاد مباركه منجر به رونق اقتصادی می‌شود

  • کد خبر : 13508
  • 08 اسفند 1401 - 5:21
افزایش سرمایه فولاد مباركه منجر به رونق اقتصادی می‌شود
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هدف ما در سازمان بورس این است که به تامین مالی و افزایش سرمایه شرکت‌هایی نظیر فولاد مبارکه و اجرای طرح‌های توسعه آن‌ها کمک کنیم؛ افزایش سرمایه‌ای که به رشد تولید و رونق اقتصادی و همچنین افزایش سود برای ذی‌نفعان شرکت‌ها منجر می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هدف ما در سازمان بورس این است که به تامین مالی و افزایش سرمایه شرکت‌هایی نظیر فولاد مبارکه و اجرای طرح‌های توسعه آن‌ها کمک کنیم؛ افزایش سرمایه‌ای که به رشد تولید، رونق اقتصادی و افزایش سود برای ذی‌نفعان شرکت‌ها منجر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، مجید عشقی به همراه محمود گودرزی، مدیرعامل بورس اوراق بهادار و جمعی از کارشناسان این حوزه، ضمن حضور در فولاد مبارکه و دیدار با مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت، از خطوط تولید این شرکت بازدید کردند.

وی بیان کرد: امروز فرصتی ارزشمند دست داد تا ضمن بازدید از فولاد مبارکه، با فعالیت‌ها و دستاوردهای کارکنان این شرکت آشنا شویم. فولاد مبارکه یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های صنعتی کشور است و این افتخار را داریم که سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار معامله می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه فولاد مبارکه با تولید دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۸۵ نیز وارد بورس اوراق بهادار شد و طی این سال‌ها از رشد فزاینده‌ای برخوردار بوده است، ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که تولید این شرکت تا پایان سال از هفت میلیون تن فراتر خواهد رفت و امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

 عشقی با اشاره به روند روبه‌رشد سوددهی فولاد مبارکه طی سال‌های اخیر، اضافه کرد: پروژه‌های در دست اقدام فولاد مبارکه، علاوه‌بر کمک به توسعه صنعت فولاد کشور، می‌تواند برای سهام‌داران و ذی‌نفعان این شرکت نیز موثر باشد. از این‌ رو هدف ما در سازمان بورس این است که به تامین مالی و افزایش سرمایه شرکت‌هایی نظیر فولاد مبارکه و اجرای طرح‌های توسعه آن‌ها کمک کنیم؛ افزایش سرمایه‌ای که به رشد تولید و رونق اقتصادی و همچنین افزایش سود برای ذی‌نفعان شرکت‌ها منجر می‌شود.

 وی تصریح کرد: هدف از چنین بازدیدهایی، بیش از هر چیز آشنایی مسئولان بازار سرمایه با شرکت‌ها و محصولات تولیدی آن‌هاست. از آنجایی که فولاد مبارکه نقش بسیار مهمی در ارزآوری کشور دارد، مهم است که برای سیاست‌گذاری اقتصادی در عرصه کلان این شرکت با حساسیت زیاد تصمیم‌گیری شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه از حاکمیت شرکتی بسیار خوبی برخوردار است، تاکید کرد: سیاست‌گذاری‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که روند پایدار درآمد و سودآوری شرکت برای توسعه‌های آتی حفظ شود. امیدواریم با تلاش و اراده تیم مدیریت و کارکنان این شرکت، در آینده نیز شاهد سرافرازی و سربلندی بیش‌ از پیش فولاد مبارکه در بازار سرمایه و صنعت فولاد کشور باشیم.

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولان عالی‌ رتبه سازمان بورس اوراق بهادار در فولاد مبارکه، به روند روبه‌رشد شرکت فولاد مبارکه از ابتدا تاکنون اشاره کرد و گفت: این شرکت به‌ ویژه طی دو سال اخیر، پروژه‌های توسعه‌ای بسیار ارزشمندی جهت تکمیل زنجیره و ایجاد ارزش‌ افزوده بیشتر برای ذی‌نفعان تعریف کرده است.

وی تصریح کرد: تفاوت فولاد مبارکه با سایر شرکت‌های فعال در زنجیره فولاد کشور این است که در بالادست و پایین‌دست شرکت فولاد مبارکه زنجیره‌ای کامل، از سنگ تا رن، به‌ صورت یک مجتمع ایجاد شده و اخیرا با همکاری سایر شرکت‌های گروه فولاد مبارکه، این زنجیره در حال کامل‌تر شدن است. همچنین شاهد این هستیم که هرچه این زنجیره کامل‌تر و به‌روزتر می‌شود، ارزش‌ افزوده متفاوتی نسبت‌ به سایر فعالان این عرصه در کشور در این مجموعه به بار نشسته است.

طیب‌نیا مطرح کرد: جهت حفظ و تداوم این سودآوری برای سهام‌داران، فولاد مبارکه سرمایه‌گذاری‌های بسیار ارزشمندی در حوزه دانشی این صنعت تعریف کرده و تولید محصولات با ارزش‌ افزوده بسیار بیشتری را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اذعان کرد: ارزش‌ افزوده برخی از محصولات در حال تولید در فولاد مبارکه نسبت به محصولات میانی بیش از دو برابر است. محصولات دانشی نظیر فولادهای الکتریکی، محصولات حوزه تولید لوله‌های انتقال سیالات و نفت و گاز محیط‌ ترش، فولاد زنگ‌نزن «Stainless Steel» که چندین گرید آن‌ها به‌ تازگی در فولاد مبارکه و بخش‌هایی از گروه تولید شده است، از این جمله به شمار می‌آیند.

وی یادآور شد: فولاد مبارکه همچنین اجرای پروژه‌های توسعه‌ای بسیار اثربخش نیروگاهی و خطوط نورد گرم و سرد، سرمایه‌گذاری در میادین گازی و نیروگاهی را آغاز کرده است تا بتواند همچنان تفاوت خود با سایر شرکت‌ها را به‌ عنوان پیشران صنعت فولاد کشور حفظ کند و در توسعه اقتصادی موثر باشد.

طیب‌نیا تاکید کرد: با تشدید رقابت در عرصه تولید طی سال‌های آتی، شرکت‌هایی که وارد این عرصه خواهند شد، تولید فولادهای روتین و تجاری را انجام خواهند داد. فولاد مبارکه به‌ عنوان پیشتاز در این عرصه، تمامی توان خود را بر روی تولید حداکثری انواع فولادهای خاص متمرکز خواهد کرد؛ محصولاتی که اطلاع سهام‌داران و عموم جامعه از اهمیت و سودآوری آن‌ها به‌ طور طبیعی، به جذابیت سهم این شرکت منجر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به روند روبه‌رشد سرمایه و ارزش سهام فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: این شرکت در اسفند ماه سال ۱۳۸۵ با ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال وارد بازار سرمایه کشور شد و طی این سال‌ها، همچنان که تولید این شرکت به هفت میلیون تن رسیده، سرمایه آن نیز تا ۵۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش‌ یافته است. خوشبختانه در ادامه این روند روبه‌رشد تا پایان سال، تولید گروه فولاد مبارکه از ۱۰ میلیون تن فراتر خواهد رفت و در حوزه بازار سرمایه نیز با افزایش سرمایه جدید، سرمایه شرکت به ۸۰۰ هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

طیب‌نیا یادآور شد: ذی‌نفعان و سهام‌داران فولاد مبارکه اطمینان خاطر داشته باشند که با اجرایی شدن طرح‌های توسعه در دست اقدام و تولید انبوه محصولات جدید، شاهد سوددهی قابل‌ توجهی برای سهام‌داران و ذی‌نفعان شرکت و در نهایت برای اقتصاد کشور خواهیم بود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13508

نوشته‌های مشابه

09آذر
تامین پایدار مواد اولیه را در دستور کار قرار داده‌ایم
سرپرست مدیریت امور معادن شرکت ذوب آهن اصفهان:

تامین پایدار مواد اولیه را در دستور کار قرار داده‌ایم

09آذر
مسیر پر پیچ و خم تولید
مدیرعامل شرکت سینا پارت مس ایرانیان مطرح کرد:

مسیر پر پیچ و خم تولید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.