• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

افزایش ۸ درصدی تولید پتاس در سال ۱۴۰۱

  • کد خبر : 18169
  • 18 اردیبهشت 1402 - 6:34
افزایش ۸ درصدی تولید پتاس در سال ۱۴۰۱
مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه سال ۱۴۰۱ در تولید پتاس خبر داد و گفت: تولید ۴۰ هزار تن پتاس طی سال گذشته در نظر گرفته شده بود که به صورت ۱۰۰ درصدی به این هدف دست پیدا کردیم.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه سال ۱۴۰۱ در تولید پتاس خبر داد و گفت: تولید ۴۰ هزار تن پتاس طی سال گذشته در نظر گرفته شده بود که به صورت ۱۰۰ درصدی به این هدف دست پیدا کردیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، سید حسین شهامی در مقایسه عملکرد این مجتمع در امر تولید بین سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، بیان کرد: در سال ۱۴۰۱، موفق به تولید ۴۰ هزار تن پتاس طبق برنامه شدیم که این خود بیانگر افزایش ۸ درصدی نسبت به تولید سال پیش از آن است.

وی همچنین عنوان کرد: در بخش استخراج ماده معدنی، ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب ماده معدنی استخراج کردیم که به معنای تحقق حدود ۹۴ درصدی برنامه استخراج سال ۱۴۰۱ است؛ در حالی که استخراج ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی را پیش‌بینی کرده بودیم.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک تصریح کرد: برنامه سال ۱۴۰۱ مجتمع در تولید نمک صنعتی، دو میلیون متر مکعب بود و مجتمع موفق به تولید بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب نمک صنعتی شد که بیانگر تحقق بیش از ۹۱ درصدی برنامه سال ۱۴۰۱ است.

شهامی همچنین از پیشتازی ۱۱۰ درصدی استحصال کارنالیت خوراک کارخانه پتاس نسبت به برنامه خبر داد و ابراز کرد: در برنامه عملکرد سال ۱۴۰۱، استحصال کارنالیت ۳۰۰ هزار تن در نظر گرفته شده بود که ما با استحصال بیش از ۳۳۰ هزار تن کارنالیت در سال گذشته، افزایش ۱۷ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ را به ثبت رساندیم.

وی از جمله اقدامات سال گذشته، به شروع عملیات ساخت استخرهای تبخیر خورشیدی به وسعت ۱۳ کیلومتر مربع، اتمام ساخت سیل بند به طول هفت کیلومتر و… خبر داد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک درباره پروژه تولید ۱۰۰ هزار تن پتاس از پلایای ترود و پلایای میانی، اظهار داشت: این پروژه تا پایان سال ۱۴۰۱، حدود ۲۳ درصد پیشرفت داشته است که طبق برنامه، تولید پتاس از سال ۱۴۰۶ آغاز و به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

شهامی همچنین در رابطه با توسعه گردشگری در این مجتمع، یادآور شد: توسعه گردشگری در این مجتمع، از جمله تعهدات سرمایه‌گذار بوده و مقرر شده است تا سرمایه‌گذار، طرح جامع گردشگری مجتمع پتاس خور و بیابانک را تا سال ۱۴۰۴ تکمیل کند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=18169

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.