• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024

امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت ملی مس با دانشگاه آزاد اسلامی

  • کد خبر : 38444
  • 26 دی 1402 - 8:05
امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت ملی مس با دانشگاه آزاد اسلامی
شرکت ملی صنایع مس ایران و دانشگاه آزاد اسلامی به‌ منظور گسترش همکاری‌های فی‌مابین و استفاده از توانمندی‌های علمی و آموزشی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

شرکت ملی صنایع مس ایران و دانشگاه آزاد اسلامی به‌ منظور گسترش همکاری‌های فی‌مابین و استفاده از توانمندی‌های علمی و آموزشی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، امیر خرمی‌شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که روز دوشنبه ۲۵ دی ماه با حضور محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان و مدیران این دانشگاه و شرکت ملی مس برگزار شد، بیان کرد: هدف از امضای این تفاهم‌نامه استفاده از توانمندی‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و برطرف کردن نیازهای متقابل و هم‌افزایی بیشتر است.

وی افزود: ارائه آموزش‌های مهارت‌محور در حوزه‌های مختلف فنی مهندسی، بهداشت و مراقبت‌های پزشکی و علوم اجتماعی، از جمله موضوعاتی به شمار می‌آیند که در مفاد این تفاهم‌نامه مطرح شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران عنوان کرد: باتوجه‌ به سیاست‌گذاری‌هایی شرکت ملی مس، مقید هستیم که از تمام ظرفیت‌های تحقیقاتی و علمی موجود استفاده کنیم.

خرمی‌شاد با اشاره به ظرفیت‌های بالای دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه را یکی از اولویت‌های همکاری شرکت ملی مس دانست.

وی با بیان اینکه در این تفاهم‌نامه، کمیته راهبری به‌ منظور تسهیل در انجام و اجرایی‌ کردن مفاد تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این کمیته متشکل از همکاران هر دو طرف بوده و قرار است موضوعات فی‌مابین را مشخص کرده و مراحل اجرایی آن را فراهم سازند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن یادآوری اینکه «فملی» یکی از شرکت‌های بزرگ کشور است، اظهار داشت:  شرکت ملی مس جزو سه شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار محسوب می‌شود و از گستردگی بالایی برخوردار است.

خرمی‌شاد با بیان اینکه ۴۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر سهام‌دار در شرکت وجود دارد، افزود: ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم با شرکت در ارتباط هستند و با احتساب پیمانکارانی که داریم، این تعداد به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی حمایت از پایان‌نامه‌ها، مقالات و رساله‌های تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را از جمله مفاد این تفاهم‌نامه دانست و خاطرنشان کرد: در صورتی‌ که رساله‌ها و مقالات در راستای نیازمندی‌های شرکت ملی مس و مطابق با موضوعات همکاری این تفاهم‌نامه باشد، در اولویت حمایت قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نزدیکی صنعت و دانشگاه، همواره از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده است، ادامه داد: در این راستا، امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کرده و زمینه حضور استادان و دانشگاهیان را در شرکت ملی مس مهیا کنیم.

خرمی‌شاد با اشاره به اینکه انرژی‌های پاک و دستیابی به کربن صفر یک الزام است نه انتخاب، گفت: یکی از کلیدی‌ترین عناصری که در این حوزه کاربرد دارد، فلز مس و آلیاژهای آن است.

وی با اشاره به تاکیدات وزیر صمت در زمینه استفاده از خودروهای برقی، اضافه کرد: فلز مس در خودروهای برقی نسبت به خودروهای فسیلی، دو برابر بیشتر استفاده می‌شود و در آینده نیز اهمیت این فلز افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر، میزان سرمایه این صندوق را ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و از تصمیم «فملی» به افزایش آن در آینده به یک هزار میلیارد تومان خبر داد.

خرمی‌شاد با اشاره به اقدامات موثر مرکز نوآوری شهید ستاری، بیان کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های موجود و گسترش همکاری‌های فی‌مابین، قدم‌های بزرگ‌تری را در این مسیر برداریم.

در ادامه محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاثیر بالای اقدامات شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه صنعت و معدن، گفت: معادنی که در کوه‌ها نهفته شده، نعمت خداوند است. مسیری که خداوند ترسیم کرده است، نشان می‌دهد نتیجه استخراج از این معادن باید نصیب مردم شود.

وی افزود: صرفا وارد کردن فناوری کافی نیست و باید آموزش و استفاده از فناوری را نیز مدنظر قرار دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: سیر تحول صنعت مس بیانگر اتفاقاتی نو است و بر همین اساس ما نیز می‌خواهیم مسیر را هموار سازیم و زمینه پیشرفت را فراهم کنیم.

طهرانچی با تاکید بر اینکه باید برای تمایل جوانان به رشته‌های مهندسی اقدامات بیشتری انجام دهیم، تصریح کرد: لازم است برای رونق رشته‌های مهندسی تلاش بیشتری کرده و جوانان را برای تحصیل در این رشته‌ها ترغیب کنیم.

وی تصریح کرد: دانشگاه و صنعت باید به‌گونه‌ای عمل کنند که جوانان از دوران مدرسه بدانند که می‌توانند در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری کرده و در آینده اثرگذار باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با برشمردن اهمیت آشنایی جوانان با صنعت مس و محصولات پایین دستی، اظهار داشت: ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع پایین‌دستی یا مقوله‌هایی نظیر اکتشاف و استخراج از ضرورت بالایی برخوردار است.

طهرانچی با تاکید بر تهیه برنامه علمی در زمینه اکتشاف، استخراج و فرآوری در صنعت مس، خاطرنشان کرد: با استفاده از این روش هر چالشی که پیش رو داشته باشیم را می‌توان از میان برداشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همانند پلی بین دانشجویان و شرکت ملی صنایع مس ایران است، یادآور شد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه نیز اعلام آمادگی می‌کند تا همکاری بیشتری با  صندوق (CVC) شرکت ملی مس داشته باشد.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم، محمدمهدی طهرانچی نشان دانشگاه آزاد اسلامی را به امیر خرمی‌شاد اهدا کرد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=38444

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.