• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمینو و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی

  • کد خبر : 14458
  • 21 اسفند 1401 - 9:59
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمینو و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی
طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی (ایمینو) و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری‌ فعالیت‌های معدنی با هدف تقویت و توسعه زیست‌بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی این عرصه، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی (ایمینو) و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری‌ فعالیت‌های معدنی با هدف تقویت و توسعه زیست‌بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی این عرصه، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، ایمینو و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری‌ فعالیت‌های معدنی در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت کسب‌وکارهای نوپای مورد تایید، تفاهم‌نامه امضا کردند تا از طریق حمایت مالی و پرداخت تسهیلات به استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاران اعم از شتاب‌دهنده‌ها، سرمایه‌گذاران فرشته و سرمایه‌گذاران خطرپذیر و… زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری رونق پیدا کند.

مجید وفایی‌فرد، مجری طرح زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با تاکید بر عملیاتی بودن مفاد آن، بیان کرد: تفاهم‌نامه ایمینو و صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی با هدف پاسخ به نیازهای زیست‌بوم نوآوری بخش معدن به امضا رسید؛ چراکه بازیگران آن برای توسعه بازار خود با چالش تامین مالی مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه سرعت‌بخشی به هوشمندسازی معادن نیازمند بسترهای حمایتی است، عنوان کرد: بسته حمایتی صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی، پازل همکاری ارکان پژوهشی ایمیدرو را تکمیل کرد؛ چراکه ایمینو، مرکز تحقیقات مواد معدنی، صندوق بیمه معادن، یونیدرو و رصد شریف قرار است با یک هم‌افزایی به شرکت‌های دانش‌بنیان معدنی و ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و گروه‌های استارت‌آپی خدمات تسهیل‌گری ارائه کنند.

در ادامه این مراسم فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با تاکید بر ایجاد ارتباط سازنده میان کسب‌وکارهای نوپا و دانش‌بنیان‌های بخش معدن و صنایع معدنی، مطرح کرد: شناسایی، پایش، ارزیابی طرح‌های نوآورانه جذاب، انتخاب استارت‌آپ‌های توانمند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های خطرپذیر و معرفی آن‌ها به صندوق از تعهدات طرح محسوب می‌شود و ارائه تسهیلات و بسترهای حمایتی به این بازیگران زیست‌بوم ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات در قالب صدور بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری و اعتباری صورت می‌گیرد، ابراز کرد: پوشش ریسک سرمایه‌گذاری از سوی صندوق برای هر تیم استارت‌آپی بر اساس سطح آمادگی فناوری ارزیابی شده متفاوت خواهد بود و برای تامین مالی آن‌ها از یک تا ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

بر اساس مفاد تفاهم‌نامه میان ایمینو و صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی، پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تسهیلات با یارانه ۴ درصد و با شرایط یک سال تنفس و چهار سال بازپرداخت یا ۱۸ ماه تنفس و سه سال و ۶ ماه بازپرداخت اعطا می‌شود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14458

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.