• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از شرکت فولاد زرند ایرانیان

  • کد خبر : 15033
  • 27 اسفند 1401 - 7:19
بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از شرکت فولاد زرند ایرانیان
روز جمعه 26 اسفند ماه 1401، رئیس مجلس شورای اسلامی پس از عزیمت به سمت شهرستان زرند، وارد مجتمع فولاد زرند ایرانیان شد.

روز جمعه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۱، رئیس مجلس شورای اسلامی پس از عزیمت به سمت شهرستان زرند، وارد مجتمع فولاد زرند ایرانیان شد و ضمن بازدید از واحدهای مختلف این کارخانه، از نزدیک در جریان عملکرد و فعالیت‌های آن قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی هلیدنگ میدکو، محمدباقر قالیباف پس از بازدید از شرکت فولاد زرند ایرانیان در جمع خبرنگاران، بیان کرد: فولاد در کشور‌ یکی از صنایع مهم صادراتی و پیشرفته است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت معادن در کشور و جلوگیری از صادرات مواد معدنی به صورت خام و خام‌فروشی این محصولات در اولویت برنامه‌های دولت و مجلس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معادن و ظرفیت‌های معدنی ‌کشور، یکی از فرصت‌های بزرگ برای توسعه است، ‌‌تاکید کرد: این ظرفیت عظیم برای کشور ما مهم‌تر از ظرفیت نفت و گاز است.

قالیباف همچنین در نشست شورای اداری شهرستان‌های زرند و کوهبنان در شمال استان کرمان که در سالن مجتمع کک‌سازی شرکت فولاد زرند ایرانیان برگزار شد، شرکت کرد.

وی در این نشست تصریح کرد:  اگر باور این باشد که از ساختار اداری بالا اتفاقی بیفتد، عمر خود را از دست خواهید داد؛ یک مدیر امین و قوی برای کار کردن هیچ محدودیتی ندارد و هیچ بهانه و حجتی نیست که نخواهید کار کنید.

علی‌اصغر پورمند، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) نیز برای دقایقی در این نشست سخنرانی کرد.

وی با بیان اینکه پیوست فرهنگی ما ساختن کشور در امتداد دفاع مقدس است، عنوان کرد: رفاه مردم ایران، پاسداشت خون شهدا است.

مدیرعامل هلدینگ میدکو با بیان اینکه ثروت‌آفرینی با تعریف انباشت فرصت‌ها را پیگیری می‌کنیم تا از این ظرفیت خلق ارزش شود، ابراز کرد: در سال‌هایی که همه به اتفاق می‌گفتند معدن جلال‌آباد به دلیل عیار پایین کارایی ندارد، ما ایستادیم و در این معدن اکتشاف کردیم. در نهایت سنگ‌آهن همان معدن در یک زنجیره کامل به شمش فولاد تبدیل می‌شود و این یعنی ثروت‌آفرینی؛ ثروت‌آفرینی مبتنی است بر مولفه هایی که ساختاریافته نیست.

پورمند با اشاره به اینکه در انتخاب مدیران بسیار حساس هستیم، مطرح کرد: در میدکو اعتقاد داریم که مدیریت یک حرفه و مبتنی بر مولفه‌های ساختاریافته است.

وی افزود: به همین دلیل ما در میدکو در انتخاب مدیران به مولفه اعتماد که شامل صلاحیت، دانش و تخصص و خیرخواهی است توجه داریم.

مدیرعامل هلدینگ میدکو با اشاره به اینکه مدیر ما باید تواضع فردی، تخصص و مدیریت جهادی داشته باشد، گفت: مدیریت جهادی یعنی صاحب کار باید بالای سر کار باشد و اگر مدیر نباشد، آجر روی آجر بند نمی‌شود.

سرنوشت ۱۰ میلیون نفر در کشور به میدکو گره خورده است

پورمند با بیان اینکه میانگین سنی کارکنان ما ۳۳ سال است، ادامه داد: ۲۰ هزار نفر شاغل در مجموعه هلدینگ میدکو داریم و ۴۰۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در مجموعه میدکو اشتغال دارند. همچنین یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سپرده‌گذار داریم و با احتساب خانواده این افراد می‌توان گفت در واقع سرنوشت ۱۰ میلیون نفر در کشور به میدکو گره خورده است.

وی با اشاره به اینکه پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری میدکو‌ طی ۱۴ سال بوده و ۴۰ پروژه طی تنها ۱۴ سال به اتمام رسیده است، بیان کرد: از روز اول کشور تحریم بود و هر روز این تحریم‌ها بیشتر شد اما با مدیریت حرفه‌ای در هر شرایطی از جمله تحریم کار خود را انجام دادیم و به موفقیت نیز دست پیدا کردیم.

مدیرعامل هلدینگ میدکو با بیان اینکه ۴۰ پروژه بزرگ شرکت میدکو‌ در شرایط سخت تحریم به بهره‌برداری رسیده که تنها یکی از آنها فولاد زرند ایرانیان است، تاکید کرد: فولاد، مس و منیزیم، سه فلز مورد استفاده در کارخانه‌های میدکو است که هر سه محصول برای کشور استراتژیک محسوب می‌شود.

پورمند در ادامه با تاکید بر اینکه شعار میدکو ( توسعه ما از معدن آغاز می‌شود) است، خاطرنشان کرد: در نتیجه هر کجا که معدن باشد، همان جا نیز صنعت مربوطه را راه‌اندازی خواهیم کرد. به طور مثال، سیلیس و دولومیت در همدان است و ما نیز صنعت مربوطه را در همان نقطه راه انداخته‌ایم.

وی در پایان با اشاره به آمارهای مربوط به تولید ناخالص جهانی، یادآور شد: هر کشوری روی مس و آهن سرمایه گذاری کند در مسیر این تولید ناخالص جهت درستی رفته و به همین دلیل نیز از ۱۴ سال پیش ما در میدکو از آهن و مس شروع کرده و الان نیز به سمت سایر فلزات رفته‌ایم.

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=15033

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.