• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023

بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه همکاری شبکه بانکی بین «فملی» و بانک ملت منعقد شد

  • کد خبر : 34071
  • 28 آبان 1402 - 7:22
بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه همکاری شبکه بانکی بین «فملی» و بانک ملت منعقد شد
شرکت ملی صنایع مس ایران و بانک ملت با هدف افزایش تعاملات مالی و اقتصادی، بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه همکاری شبکه بانکی را امضا کردند.

شرکت ملی صنایع مس ایران و بانک ملت با هدف افزایش تعاملات مالی و اقتصادی، بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه همکاری شبکه بانکی را امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، امیر خرمی‌شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که با حضور رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک ملت، مجید هاتف‌ وحید، معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران و اعضای هیئت مدیره و معاونان بانک ملت برگزار شد، امضای این تفاهم‌نامه را فصل جدیدی در روابط این دو نهاد دانست و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های فی‌مابین ارتقا باید و خیر و برکت را برای کشور و طرفین به‌ همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه حوزه‌های مختلفی را در برمی‌گیرد، خدمات اعتباری، خدمات ارزی، تامین سرمایه، لیزینگ، کارگزاری و بیمه را از جمله مفاد آن عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اظهار داشت: در پی امضای این تفاهم‌نامه، در زمینه خدمات اعتباری، برای یک دوره چهار ساله تا سقف ۶۰ هزار میلیارد تومان اعطای تسهیلات به شرکت ملی مس در نظر گرفته شده است.

خرمی‌شاد با بیان اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران بالغ بر ۲۳۰ پیمانکار دارد که در حوزه‌های مختلف همکاری دارند، عنوان کرد: بر اساس توافقات صورت‌ گرفته، اعطای تسهیلات به شرکت‌های پیمانکار که از طرف شرکت ملی مس به بانک ملت معرفی می‌شوند تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال خواهد بود.

وی ادامه داد: شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان، برنامه موثری تهیه کرده و همچنین به موضوعاتی مانند محیط زیست، زیرساخت و زنجیره مس به طور ویژه پرداخته است؛ در همین راستا بانک ملت پذیرفته است که در این حوزه‌ها با شرکت ملی مس همکاری‌های نزدیکی داشته باشد. با سپرده‌گذاری «فملی»، ۱۰ هزار میلیارد ریال خدمات اعتباری توسط بانک ملت به شرکت‌های دانش‌بنیان که توسط این شرکت معرفی می‌شوند، اعطا می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعطای تسهیلات به مشتریان این شرکت برای خرید از بورس کالا را از دیگر بخش‌های این تفاهم‌نامه برشمرد و گفت: در این رابطه برای مدت سه ماه و به میزان ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌ شده که تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال نیز قابل افزایش است. بر اساس این تفاهم‌نامه در زمینه اوراق سلف، مرابحه و وام نیز بانک ملت تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تامین مالی را متعهد شده است.

خرمی‌شاد در رابطه با خدمات ارزی، تصریح کرد: بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه، مقرر شد بانک ملت با معرفی شرکت ملی صنایع مس ایران به ازای هر پروژه، ۲۰ میلیون دلار تسهیلات ارزی ارائه کند. همچنین کارسازی منابع ارزی شرکت ملی صنایع مس ایران از سوی بانک ملت تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

وی همچنین ظرفیت بانک ملت در خصوص لیزینگ و بیمه را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد که در این زمینه نیز همکاری‌های دو طرف منشاء خیر و برکت باشد.

در ادامه رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک ملت با بیان اینکه این تفاهم‌نامه، بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه بانک ملت و شبکه بانکی کشور است، مطرح کرد: تفاهم‌نامه‌های مشابه، دارای اعداد و ارقام کمتری بوده‌اند. اجرای این تفاهم‌نامه بسیار مهم است و مسئولیت بالایی را برای شبکه بانکی ایجاد می‌کند. بانک ملت امروز به بزرگ‌ترین بانک کشور تبدیل شده و از نظر سرمایه، منابع ارزی و ریالی از پتانسیل بالایی برخوردار است.

دولت‌آبادی همچنین با اشاره به اعطای تسهیلات بانک ملت به شرکت ملی صنایع مس ایران برای یک دوره چهارساله تا سقف ۶۰ هزار میلیارد تومان، یادآور شد: وضعیت منابع ارزی و ریالی به ما این امکان را می‌دهد تا بخش اعظم این تسهیلات را در ابتدای همکاری پرداخت کنیم و اگر در مراحل بعدی نیاز به اخذ مجوزهای لازم باشد، با توجه‌ به ظرفیت‌های بانک ملت به‌ راحتی می‌توانیم مجوزهای لازم را از بانک مرکزی اخذ کنیم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=34071

نوشته‌های مشابه

15آذر
عملکرد مناسب «تاصیکو» و پرداخت سود پیش از موعد به سهام‌‌داران
مدیر پرتفوی و سبد سهام هلدینگ صدر تامین عنوان کرد:

عملکرد مناسب «تاصیکو» و پرداخت سود پیش از موعد به سهام‌‌داران

15آذر
شاخص بورس کاهشی شد
پس از صعودهای پیاپی؛

شاخص بورس کاهشی شد

15آذر
ایران می‌تواند به هاب انرژی منطقه تبدیل شود
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین:

ایران می‌تواند به هاب انرژی منطقه تبدیل شود

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.