• امروز : پنج شنبه - ۱۰ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 29 February - 2024

بزرگ‌ترین تولیدکننده طلا در جهان رکورد زد

  • کد خبر : 10509
  • 29 دی 1401 - 5:40
بزرگ‌ترین تولیدکننده طلا در جهان رکورد زد
شرکت معدنی کانادایی و بزرگ‌ترین تولیدکننده طلای جهان، بالاترین میزان تولید طلای فصلی را برای سال ۲۰۲۲ گزارش می‌کند.

شرکت معدنی کانادایی و بزرگ‌ترین تولیدکننده طلای جهان، بالاترین میزان تولید طلای فصلی را برای سال ۲۰۲۲ گزارش می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، شرکت معدنی کانادایی بریک گولد گزارش داد که تولید طلا به‌ طور متوالی ۱۳.۴ درصد افزایش یافته است که می‌تواند بالاترین تولید سه ماهه آن در سال گذشته باشد که ناشی از عملکرد قوی معادن آن در نوادا و ساحل عاج است.

قیمت طلا در سه ماهه اکتبر تا دسامبر ۹.۹ درصد افزایش یافت که بهترین قیمت از اواسط سال ۲۰۲۰ بود. آن‌ها به روند صعودی خود در سال جاری ادامه دادند زیرا کاهش تورم در ایالات‌ متحده امیدها را برای افزایش آهسته‌تر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو افزایش داد.

نرخ‌های بهره پایین‌تر تمایل به تقویت شمش دارند و هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده را کاهش می‌دهند. بریک در ماه اکتبر اعلام کرد که دسترسی به سنگ معدنی با عیار بالا که اساسا حاوی طلای بیشتری است، در معادن نوادا، شرکت را به پایان قوی در سه ماهه چهارم می‌رساند. این معدنچی پیش از این انتظار داشت که در اواخر سه ماهه سوم، سنگ معدنی با عیار بالا باشد.

بریک روز سه‌شنبه مجموع تولید اولیه طلا را یک میلیون و ۱۰۰ هزار اونس در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر گزارش کرد که از ۹۸۸ هزار اونس افزایش یافته است. این شرکت اعلام کرد که انتظار دارد هزینه‌های پایدار در هر اونس طلا، یک معیار صنعتی که منعکس‌کننده هزینه‌های کل است، حدود یک تا ۳ درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یابد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=10509

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.