• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان عنوان کرد:

بهره‌برداری از اسکله شماره ۳ میعانات منطقه ویژه پارسیان

  • کد خبر : 34566
  • 04 آذر 1402 - 7:07
بهره‌برداری از اسکله شماره ۳ میعانات منطقه ویژه پارسیان
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان گفت: اسکله شماره 3 تخلیه و بارگیری محصولات نفتی و میعانات گازی در بندر منطقه ویژه پارسیان آماده بهره‌برداری است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان گفت: اسکله شماره ۳ تخلیه و بارگیری محصولات نفتی و میعانات گازی در بندر منطقه ویژه پارسیان آماده بهره‌برداری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علی‌اصغر علامه بیان کرد: عرشه این اسکله ۸۰ متر طول دارد و در یک موج شکن به طول یک هزار و ۵۰۰ متر ساخته شده است. آبخور ۱۶ متری این اسکله، امکان پهلوگیری شناور‌هایی با وزن ۱۰۰ هزار تن را فراهم می‌کند.

وی افزود: بر اساس برنامه‌های توسعه ایمیدرو، ایجاد خط لوله انتقال میعانات گازی این اسکله در مرحله دوم ساخته می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان با اشاره به سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیون یورویی برای ساخت اسکله شماره ۳ این بندر، عنوان کرد: این طرح، یکی از چهار اسکله فعال و یکی از ۱۹ اسکله این بندر در افق نهایی است. هم‌اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر سالانه ۹ میلیون تن است که در آینده به ۴۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.

علامه با اشاره به اینکه امسال از بندر پارسیان، بیش از ۴۵۰ هزار تن کلینکر و سیمان صادر و ۳۵۰ هزار تن کک و پودرآلومینا به این بندر وارد شد، خاطرنشان کرد: جلوگیری از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره تولید محصولات فولاد و پتروشیمی، از مهم‌ترین اهداف ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان در افق سال ۱۴۱۰ است.

وی تصریح کرد: طبق برنامه طراحی شده تا سال ۱۴۱۰ در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان، بیش از ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد و یک هزار و ۴۰۰ تن آلومینا تولید خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان با اشاره به وسعت ۹ هزار و ۷۰۰ هکتاری این منطقه ویژه اقتصادی، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از سه هزار نفر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان مشغول به‌کار هستند.

بر اساس این گزارش، منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان در غرب استان هرمزگان واقع شده و است از زیرمجموعه‌های ایمیدرو به شمار می‌آید. این سازمان با ارائه زیرساخت‌ها در مناطق ویژه اقتصادی، زمینه حضور سرمایه‌گذاران در صنایع انرژی‌بر را فراهم می‌کند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=34566

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.