• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

بومی‌سازی سامانه‌های توزین صنایع معدنی در کشور

  • کد خبر : 28413
  • 20 شهریور 1402 - 6:54
بومی‌سازی سامانه‌های توزین صنایع معدنی در کشور
یک شرکت دانش‌بنیان با بومی‌سازی سامانه‌های توزین پویا و کرنش‌سنجی، از واردات و ارزبری سالیانه ۵۰۰ هزار دلار جلوگیری می‌کند.

یک شرکت دانش‌بنیان با بومی‌سازی سامانه‌های توزین پویا و کرنش‌سنجی، از واردات و ارزبری سالیانه ۵۰۰ هزار دلار جلوگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مهر، امین پورکبیریان، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان مهندسی با اشاره به بومی‌سازی سامانه‌های توزین پویا و کرنش‌سنجی، عنوان کرد: این شرکت دانش‌بنیان در زمینه طراحی و نصب سیستم‌های توزین بر روی انواع ماشین‌آلات معدنی و صنعتی فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه سیستم توزین، کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد، ادامه داد: این سامانه‌ها به دلیل کاربردهای گسترده در تمام معادن، کارخانجات و دامپروری‌های صنعتی، دامنه مصرف وسیعی دارند و عمدتا از طریق واردات تامین می‌شوند.

پورکبیریان با بیان اینکه محصول یاد شده مشابه داخلی ندارد، گفت: وجه تمایز نمونه ساخت این شرکت دانش‌بنیان نسبت به مشابه خارجی آن، بومی‌سازی محصول، قیمت پایین‌تر و خدمات پس از فروش در دسترس است.

وی با اشاره به جلوگیری از خروج ارز و کمک به صنایع با تولید سامانه‌های پویای توزین ساخت این شرکت، مطرح کرد: ما در حدود ۵۰۰ عدد از این محصول را در سال تولید می‌کنیم که تقریبا سالیانه ۵۰۰ هزار دلار از واردات و ارزبری جلوگیری می‌کند. قیمت این محصول نسبت به نمونه مشابه خارجی، یک سوم و خدمات پس از فروش در دسترس برای مشتری فراهم است؛ همچنین این محصول با توجه به نیاز کاربر ایرانی، بومی‌سازی شده و تولید این محصولات دانش‌بنیان زمینه‌ساز اشتغال مستقیم ۲۰ نفر و غیرمستقیم ۵۰ نفر را فراهم کرده‌ است.

این فعال حوزه فناوری، مهم‌ترین نقش حاکمیت را حمایت از تولید دانش‌بنیان دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد فضای سالم و توام با آرامش و امنیت اقتصادی برای تولیدکنندگان، مهم‌ترین رسالت بخش‌های حمایتی و حاکمیتی است؛ مردم نیز باید با خرید تولیدات داخلی، از تولیدکنندگان و کارگران ایرانی حمایت کنند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28413

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.