• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

تاریخ‌سازی فولاد مباركه با عبور از تولید ۱۰ میلیون تن فولاد خام

  • کد خبر : 14391
  • 20 اسفند 1401 - 10:09
تاریخ‌سازی فولاد مباركه با عبور از تولید ۱۰ میلیون تن فولاد خام
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه گفت: عبور از 10 میلیون تن تختال، 10 روز مانده به پایان سال با رشد 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، در حالی رخ داد که حدود یک‌ میلیون تن افت تولید ناشی از محدودیت‌های برق و گاز را در سال جاری که بیشتر از سال‌های قبل بود، پشت سر گذاشتیم.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه گفت: عبور از ۱۰ میلیون تن تختال، ۱۰ روز مانده به پایان سال با رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، در حالی رخ داد که حدود یک‌ میلیون تن افت تولید ناشی از محدودیت‌های برق و گاز را در سال جاری که بیشتر از سال‌های قبل بود، پشت سر گذاشتیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، محمدیاسر طیب‌نیا بیان کرد: این امر محقق نشد مگر با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم، استفاده از تجارب سال‌های قبل، ذخیره‌سازی به‌موقع مواد اولیه، انجام تعمیرات اساسی خطوط مختلف در زمان‌ اعمال محدودیت‌های انرژی و در نهایت افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: به‌ موازات رشد کمی محصول، خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ شاهد رشد ۱۲ درصدی تولید محصولات ویژه و تولید ۱۴ محصول جدید نیز بودیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه عنوان کرد: گروه فولاد مبارکه با سهم ۳۴ درصدی در تولید فولاد کشور، در رشد و ارتقای جایگاه ایران بین فولادسازان جهان نقش ارزنده‌ای داشته است.

طیب‌نیا در همین زمینه ادامه داد: جهادگران شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا هم‌راستا با اهداف گروه، علی‌رغم همه محدودیت‌هایی که در سال جاری به‌ شدت و بیش از همیشه با آن مواجه بودند، توانستند تا شامگاه روز جمعه ۱۹ اسفند ماه و ۱۰ روز مانده به پایان سال جاری، ۱۰ میلیون و ۱۶ هزار تن فولاد خام تولید کنند.

وی مطرح کرد: با عنایت به شعار سال، سیاست‌های گروه بر سه محور تولید حداکثری و تامین نیاز بازار داخل، استفاده از ظرفیت شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی برای توسعه سبد محصولات شرکت به‌ویژه برای آن دسته از محصولاتی که عمدتا تاکنون از محل واردات تامین می‌شدند و حمایت از سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان با نگاه بومی‌سازی هرچه بیشتر تجهیزات موردنیاز و ایجاد اشتغال متمرکز شد.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در همین راستا تصریح کرد: از آغاز سال ۱۴۰۱، نقطه عطف تمامی فعالیت‌هایی که برای گروه در نظر گرفته شد، بر این اصل استوار بود که در همه حوزه‌ها اعم از تولید، توسعه و بومی‌سازی، باید نگاه تحولی داشته باشیم؛ به این معنی که به‌ عنوان‌ مثال، در تولید فقط به فکر رکوردشکنی نباشیم و به‌ موازات آن در مسیر تولید محصولات خاص و کیفی‌تر با نگاهی متفاوت حرکت کنیم؛ از سد همه محدودیت‌ها و تفکراتی که دست و پای ما را به‌ نوعی بسته‌اند، عبور کنیم و تولیدات دانش‌بنیان داشته باشیم. در نهایت همان‌گونه که مشاهده کردیم، با اتکا به دانش متخصصان داخلی، محصولاتی را برای اولین بار در کشور تولید کردیم که در پروژه‌های ملی کشور و بسیاری از صنایع خاص مورد استفاده قرار گرفت.

طیب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حوزه اجرای پروژه‌های توسعه گروه نیز در سایه الطاف الهی، طرح‌هایی شجاعانه و جسورانه پیشنهاد و وارد فاز اجرا شد که هریک از آن‌ها در حد ملی، ارزشمند و موثر هستند. توسعه‌های بلندپروازانه‌ای که با به بار نشستن آن‌ها نه‌فقط در تولید فولاد کشور بلکه در تامین انرژی و توسعه‌های دانش‌بنیان و علمی تحقیقاتی، شاخص‌های ملی ارتقا خواهند یافت.

وی تاکید کرد: در بخش توسعه، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۴ مگاواتی باراندمان ۵۸ درصد و مصرف آب یک‌پنجم نیروگاه موجود، احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر و خورشیدی و همچنین دو نیروگاه بادی در دستور کار قرار گرفت که پیشرفت‌های قابل‌ ملاحظه‌ای داشته است.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در ادامه به دستاوردهای توسعه‌ای در سایر شرکت‌های گروه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در گروه فولاد مبارکه نیز توسعه‌ها به‌خوبی در حال اجراست؛ تا جایی‌ که اخیرا شاهد شروع موفقیت‌آمیز کوره قوس الکتریکی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری به‌ عنوان یکی از طرح‌های هفت‌گانه دولت بودیم و به‌زودی عملیات ذوب‌گیری و ریخته‌گری آن نیز عملیاتی خواهد شد. همچنین در شرکت فولاد هرمزگان، فولاد امیرکبیر کاشان و سایر شرکت‌های گروه برنامه‌های توسعه به‌ خوبی در حال انجام است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14391

نوشته‌های مشابه

08مهر
صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:

صدور گواهی کشف معادن در هرمزگان افزایش یافت

08مهر
امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال
در حاشیه نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه تولید نخستین نمونه دامپ‌تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.