• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
با افت بیش از 53 هزار واحد،

تالار شیشه‌ای سراسر قرمز شد

  • کد خبر : 42804
  • 25 فروردین 1403 - 10:54
تالار شیشه‌ای سراسر قرمز شد
امروز شنبه 25 فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵۳ هزار واحد ریزش کرد و به رقم دو میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید.

امروز شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵۳ هزار واحد ریزش کرد و به رقم دو میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، بازار سرمایه در اولین روز معاملاتی هفته اوضاع چندان خوبی را پشت سر نگذاشت؛ به طوری که با فشار فروش در  اغلب نمادها، شاخص کل کاهش شدیدی را رقم زد و با افت ۵۳ هزار و ۹۱۹ واحدی، به رقم دو میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۷۹ واحد رسید؛ این در حالی است که طی سه روز کاری قبل از آن، بازار رشد پیدا کرده بود.

شاخص هم‌وزن نیز بیش از ۲۵ هزار واحد کاهش یافت و در عدد ۷۲۶ هزار و ۲۱۸ واحد ایستاد. امروز بیش از ۴۸۶ هزار معامله در بورس به ارزش ۶ هزار و ۹۱ میلیارد تومان انجام شد.

«فولاد»، «فملی»، «شپنا» و «شستا» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. نمادهای پرتراکنش نیز به ترتیب «ذوب»، «شپنا»، «شستا» و «خودرو» بودند.

فرابورس ایران نیز امروز شنبه ۲۵ فروردین ماه ۶۲۰ واحد ریزش کرد و به ۲۴ هزار و ۷۷۵ واحد رسید. تعداد معاملات فرابورس بیش از ۲۱۰ هزار فقره بود که ارزش آن به ۱۰ هزار و ۴۹۹ میلیارد تومان رسید.

«وسپهر»، «خاور»، «زاگرس» و «انتخاب» از نمادهای تاثیرگذار بر شاخص فرابورس بودند که همگی قرمز شدند. نمادهای پرتراکنش نیز به ترتیب «فزر»، «خاور»، «کرمان» و «فصبا» بودند که به جز «فزر»، سایر نمادها منفی به کار خود پایان دادند.

بازار سرمایه در شرایطی کاهش سنگینی را تجربه کرد که پیش‌بینی اغلب کارشناسان این است بازار بورس در سال جاری رشد پیدا می‌کند. با این حال، در  برخی روزها سنگین شدن وزن عوامل سیاسی بر عوامل اقتصادی، باعث ریزش تالار شیشه‌ای می‌شود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42804

نوشته‌های مشابه

03خرداد
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد
با هدف بررسی عملکرد منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲،

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد

03خرداد
راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا مطرح کرد:

راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد

01خرداد
پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی
مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا مطرح کرد:

پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.