• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

تامین پایدار مواد اولیه منطقه سنگان بر دوش شرکت آتیه فولاد سنگان

  • کد خبر : 19833
  • 06 خرداد 1402 - 8:53
تامین پایدار مواد اولیه منطقه سنگان بر دوش شرکت آتیه فولاد سنگان
مدیرعامل شرکت آتیه فولاد سنگان گفت: شرکت آتیه فولاد سنگان از شهریور 1398 فعالیت خود را با هدف تامین به موقع، پایدار و کیفی مواد اولیه مورد نیاز در تولید کنسانتره و گندله در منطقه سنگان آغاز کرد.

مدیرعامل شرکت آتیه فولاد سنگان گفت: این شرکت از شهریور ماه ۱۳۹۸ فعالیت خود را با هدف تامین به موقع، پایدار و کیفی مواد اولیه مورد نیاز در تولید کنسانتره و گندله در منطقه سنگان آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، امیر رضازاده بیان کرد: این شرکت در بدو  تاسیس با تولید و تامین پودر بنتونیت که یکی از مواد اولیه مورد نیاز در تولید گندله‌سازی است، کار خود را آغاز کرد و هم‌اکنون با ظرفیت اسمی ۱۰۰ هزار تن در سال مشغول به ادامه فعالیت است.

وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری اولیه این شرکت، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان بوده که در حال حاضر با توسعه‌های در نظر گرفته شده برای شرکت، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشته است.

مدیرعامل شرکت آتیه فولاد سنگان با اشاره به چشم‌اندازهای این شرکت، ادامه داد: چشم‌انداز شرکت صنایع معدنی آتیه فولاد سنگان، تامین مواد اولیه جنبی مورد نیاز شرکت‌های منطقه با اولویت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان است و در این راستا موفق شدیم در سال‌های گذشته بیش از ۱۵۰ هزار تن محصول تولید کنیم و علاوه‌ بر تامین نیاز شرکت صنعتی معدنی فولاد سنگان، پاسخگوی نیاز برخی از شرکت‌های اطراف نیز باشیم.

رضازاده عنوان کرد: پس از راه‌اندازی کارخانه بنتونیت با هماهنگی و هم‌فکری اعضای محترم هیئت مدیره و همکاران متخصص در مجموعه فولاد سنگان، تصمیم بر این شد که به دنبال تولید یک ماده پرمصرف و کاربردی در تولید کنسانتره رفته و آن هم گلوله‌های فلزی مورد نیاز کارخانه کنسانتره بود. با توجه به مطالعاتی که انجام شد، تصمیم گرفتیم که کارخانه‌ای با ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن در سال برای تامین نیاز شرکت فولاد سنگان و شرکت‌های مستقدر در منطقه سنگان احداث کنیم.

وی مطرح کرد: عملیات اجرایی پروژه ساخت کارخانه گلوله‌های فلزی از ابتدا سال ۱۴۰۱ شروع شد. برآورد این پروژه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بود و هم‌اکنون با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت طی هفته‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آتیه فولاد سنگان با اشاره به اشتغال‌زایی حاصل از افتتاح این کارخانه، تصریح کرد: با توجه به اهمیت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، در اجرای این پروژه از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی، ساخت و اجرای این پروژه استفاده کردیم و پیش‌بینی می‌شود پروژه‌های جاری و آتی شرکت آتیه فولاد سنگان بیش از ۱۴۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال در منطقه ایجاد کند.

رضازاده به اقدامات موثر این شرکت در منطقه اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات بسیار مهم شرکت آتیه فولاد سنگان، خرید یک محدوده معدنی بنتونیت با هدف تامین پایدار و به موقع، پایداری تولید و همچنین تاثیر بسیار زیاد آن بر کاهش بهای تمام شده محصول است. این شرکت در خصوص تامین رفاهیات پرسنل، اقدام به واگذاری بخشی از سهام این شرکت به پرسنل کرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از جمله چشم‌انداز‌هایی که برای آینده شرکت آتیه فولاد سنگان پیش‌بینی می‌شود، راه‌اندازی دو خط تولید بنتونیت به ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال است و به امید خدا با خرید مکانیزم‌های حمل به منظور تامین پایدار مواد اولیه و محصولات شرکت آتیه فولاد سنگان و فولاد سنگان، شاهد توسعه و پیشرفت این شرکت در منطقه باشیم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19833

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.