• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
معاون بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان مطرح کرد:

تحقق ۱۰۰ درصدی تامین مواد اولیه در سال ۱۴۰۲

  • کد خبر : 44784
  • 26 اردیبهشت 1403 - 9:00
تحقق ۱۰۰ درصدی تامین مواد اولیه در سال ۱۴۰۲
معاون بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: طبق برنامه‌ریزی تامین مواد اولیه در ابتدای سال ۱۴۰۲، میزان تحقق تامین کلوخه سنگ‌آهن، بنتونیت و سود کاستیک مورد نیاز با تغییر برنامه تولید و منطبق با نیاز شرکت ۱۰۰ درصد برنامه محقق شد.

معاون بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: طبق برنامه‌ریزی تامین مواد اولیه در ابتدای سال ۱۴۰۲، میزان تحقق تامین کلوخه سنگ‌آهن، بنتونیت و سود کاستیک مورد نیاز با تغییر برنامه تولید و منطبق با نیاز شرکت ۱۰۰ درصد برنامه محقق شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، یکی از بخش‌های حیاتی و فعال هر بنگاه اقتصادی و صنعتی را می‌توان واحد بازرگانی آن شرکت دانست که با شناخت و آگاهی از شرایط محیط کلان صنعت و بازار، ضمن رفع نیازهای داخلی ماموریت دارد تا بازار مطمئن و سودمندی برای شرکت ایجاد کرده و مسیر تعالی، رشد و توسعه را از طریق شناسایی بازارهای هدف، فروش و سودآوری فراهم کند.

بررسی عملکرد کلیه واحدهای معاونت بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که این معاونت به خوبی و با یک برنامه‌ریزی دقیق و مناسب توانسته است با توجه به شرایط‌سنجی، کارنامه درخشانی را در سال گذشته از خود برجای بگذارد.

هادی مومنی، معاون بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در همین راستا بیان کرد: واحد فروش محصول و خرید مواد اولیه فولاد سنگان توانست وظایف معتددی را با موفقیت در سال ۱۴۰۲ به انجام برساند. تامین مواد اولیه به عنوان بخش مهمی‌ از زنجیره تولید، همواره از اهمیت بالایی برخوردار است که در شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، اساسی‌ترین مواد اولیه شامل کلوخه سنگ‌آهن، سود کاستیک و بنتونیت می‌شود.

وی در همین راستا ادامه داد: در ابتدای هر سال، طی جلسات مشترک با واحد تولید و سایر واحدهای مرتبط، میزان نیاز هر سال پیش‌بینی شده و برنامه‌ای جهت تامین آن تدوین می‌شود. به همین منظور و طبق برنامه‌ریزی تامین مواد اولیه در ابتدای سال ۱۴۰۲، میزان تحقق تامین کلوخه سنگ‌آهن، بنتونیت و سود کاستیک مورد نیاز با تغییر برنامه تولید و منطبق با نیاز شرکت ۱۰۰ درصد برنامه محقق شد.

رکوردهای فروش شرکت فولاد سنگان در سال ۱۴۰۲

معاون بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان عنوان کرد: در سال گذشته این شرکت موفق به ثبت ۶ رکورد تا پایان بهمن‌ ماه ۱۴۰۲ در زمینه حمل محصولات گندله و کنسانتره شد. رکورد کل گندله و کنسانتره (جاده‌ای و ریلی) در روز ۲۲ دی ماه ۱۴۰۲ به میزان ۲۶ هزار و ۶۲۰ تن بود و رکورد کل حمل جاده‌ای گندله و کنسانتره در روز ۱۸ بهمن ماه به میزان ۱۷ هزار و ۸۹۵ تن به ثبت رسید.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته واحد فروش معاونت بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در روز ۱۱ دی‌ ماه ۱۴۰۲، رکورد حمل کل گندله ماهیانه را به میزان ۲۴ هزار ۵۶۷ تن به ثبت رساند. رکورد حمل ریلی گندله در روز هفتم آذر ماه سال گذشته به میزان ۱۴ هزار و ۶۳۵ تن و رکورد حمل جاده‌ای این محصول نیز بیش از ۱۵ هزار تن بوده است.

میزان تحقق برنامه حمل گندله از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان بهمن ماه، معادل ۹۰ درصد به میزان چهار میلیون و ۳۶ هزار تن بود که دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن به صورت ریلی (معادل ۹۴ درصد برنامه مشتریان) و یک میلیون و ۵۴۰ هزار تن به صورت جاده‌ای (معادل ۱۰۵ درصد برنامه ۱۱ ماهه جاده‌ای مشتریان) است.

عملکرد میزان فروش شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که بخش فروش معاونت بازرگانی توانست با تحقق ۱۰۵ درصدی برنامه جاده‌ای و ۹۴ درصدی برنامه ریلی، ۹۰ درصد از برنامه‌های از پیش ‌تعیین شده سال گذشته این شرکت را در این حوزه محقق کند. مقدار کل فروش گندله به میزان چهار میلیون و ۱۳۰ هزار تن و محصول کنسانتره به مقدار ۴۶۷ هزار تن در سال ۱۴۰۲ توسط واحد بازرگانی شرکت فولاد سنگان به ثبت رسیده است.

مومنی اظهار داشت: در راستای اهداف استراتژیک شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، تامین اقتصادی و پایدار قطعات یدکی، مصرفی، عمومی ‌و نیز خدمات قراردادی، از جمله وظایف مهم واحد بازرگانی به شمار می‌رود. عملکرد واحد خرید قطعات و امور قراردادهای معاونت بازرگانی شرکت فولاد سنگان در سال گذشته بسیار خوب بود و این واحد توانست عملکرد مناسبی نسبت به تامین قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز، اقلام مصرفی و یدکی عمومی ‌و رفاهی و اقلام مصرفی و یدکی پروژه‌ها اقدام کند.

وی یادآور شد: تعداد کل متریال کدها که از بخش‌های مختلف سازمان به واحد خرید ارسال شده است، هفت هزار و ۸۲۲ مورد بوده که از این تعداد، ۶ هزار و ۷۵۲ مورد تبدیل به سفارش خرید شده و تعداد پنج هزار و ۶۴۶ مورد رسید انبار صادر شده است.

معاون بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با اشاره به تحقق ۸۰ درصدی برای خرید خدمات و عقد قرارداد و به مرحله سفارش خرید رساندن ۱۴۵ مورد از تعداد ۱۸۴ درخواست ارائه شده، گفت: از این میزان ۴۵ درصد ارزش ریالی آن متعلق به ۱۴ پروژه زیرساختی و عمرانی است.

مومنی اظهار داشت: واحد انبارهای معاونت بازرگانی شرکت فولاد سنگان در سال گذشته با بیش از ۲۰ هزار درخواست، توانست ۸۵ درصد کالاهای مربوطه را در حوزه تحویل به انجام برساند که از این تعداد، ۱۲ هزار و ۶۹۰ مورد مربوط به قطعات یدکی و اقلام مصرفی با ماهیت یدکی بوده و سایر درخواست‌ها به ترتیب مربوط به اقلام عمومی ‌و رفاهی، اقلام فناوری اطلاعات، اقلام ایمنی و تجهیزات پروژه‌ها است.

همچنین در بخش ارتباط با تامین‌کنندگان و ارزیابی آن‌ها، اطلاعات و اسناد و مدارک شرکت‌های متقاضی بررسی شد و از میان آن‌ها، شرکت‌هایی که پتانسیل مناسبی برای تامین کالاهای مورد نیاز را داشتند، انتخاب و جلسات هماهنگی برگزار شد.

معاون بازرگانی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان ضمن اشاره به بهسازی فضای انبارها، ساخت دو سوله جدید برای انبار، انعقاد قرارداد با پیمانکار جدید برای مدیریت انبار (ورود، کنترل کیفی، بسته‌بندی، نگهدای و تحویل کالا)، بهینه‌سازی مدیریت تقاضا، تهیه سند شناخت سیستم اطلاعاتی کنترل کیفی قطعات و تجهیزات ساختی در سامانه «SRM» و تهیه سند شناخت سیستم اطلاعاتی چرخه قراردادها به عنوان پروژه‌های فرایندی واحد برنامه‌ریزی خرید معاونت بازرگانی شرکت فولاد سنگان در سال ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: برای سال ۱۴۰۳، جلسات منظم و متعددی با واحدهای مختلف شرکت، تامین‌کنندگان و… برگزار و برنامه استراتژیک این معاونت برای سال آینده تدوین شده است.

مومنی در پایان ابراز امیدواری کرد در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است، بتوانیم نقش خود را در چرخه تولید در شرکت فولاد سنگان و صنعت فولاد کشور به خوبی ایفا کنیم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=44784

نوشته‌های مشابه

30اردیبهشت
ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله
در نشست کمیته تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مطرح شد‌‌؛

ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله

30اردیبهشت
تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم
در نخستین ماه 1403 رقم خورد؛

تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم

30اردیبهشت
شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد
در سی و پنجمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان هرمزگان،

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.