• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023
مدیر بهره‌برداری شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری مطرح کرد

تدوین نقشه استراتژی جهت تولید محصولات کیفی

  • کد خبر : 2286
  • 02 تیر 1400 - 12:06
تدوین نقشه استراتژی جهت تولید محصولات کیفی
مدیر بهره‌برداری شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت ورق خودرو به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید محصولات خاص و کیفی، نقشه استراتژی را برای بهره‌وری در سطوح مختلف در جهت تولید محصولات کیفی تدوین و آن را اجرا کرده است.

مدیر بهره‌برداری شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت ورق خودرو به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید محصولات خاص و کیفی، نقشه استراتژی را برای بهره‌وری در سطوح مختلف در جهت تولید محصولات کیفی تدوین و آن را اجرا کرده است.

فردین علیمیرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، یک طرح توسعه در دستور کار قرار داده‌ایم و برای این منظور حدودا باید یک ماه خط تولید متوقف شود؛ در این رابطه برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در راستای دستیابی به ظرفیت اسمی خط تولید گام برداریم.

وی افزود: طی دو ماه نخست سال ۱۴۰۰، تولید شرکت ورق خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲.۲ برابر افزایش یافته است. ضمن اینکه تولید در سه ماه نخست سال جاری حدود ۲.۳ برابر بیش از مدت مشابه سال گذشته بوده است. عمده افزایش تولید در این مدت به انواع ورق‌های خودرویی اختصاصی داشت و مابقی تولید نیز بیشتر به گریدهای تجاری برای مصارف داخلی همچون لوازم خانگی، ساختمانی، صنعتی و صادرات تعلق یافت.

مدیر بهره‌برداری شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: عملکرد شرکت ورق خودرو در سه ماه نخست سال بسیار مطلوب بوده و تقریبا تولید ۷۲ هزار تن محصول به ثبت رسیده است که این میزان تولید در سه ماه نخست سال، بالاترین رکورد ثبت شده در تاریخ فعالیت شرکت محسوب می‌شود.

علیمیرزایی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین برنامه‌ای که شرکت ورق خودرو برای سال جاری در نظر گرفته است، طرح توسعه بوده تا بتواند ورق‌های رویه خودرو را نیز برای نخستین بار در کشور تولید کند زیرا این ورق نیاز اصلی خودروسازان در کشور بوده و در حاضر این ورق‌ها از خارج تامین می‌شوند. ضمن اینکه تولید ورق رویه خودرو به افزایش کیفیت خودروها نیز خواهد انجامید. این ورق‌ها برای مصارف نمایان و رویه خودرو تولید می‌شوند.

وی ابراز امیدواری کرد این طرح طی سه ماه آینده اجرا شده و پس از اجرای این طرح، محصولات شرکت ورق خودرو کیفی‌تر می‌‎شود و هم اینکه میزان بیشتری از تولید به ورق‌های خودرویی دارای ارزش افزوده بالاتر اختصاص خواهد یافت.

تنوع در گرید و ضخامت ورق برای مصرف‌کننده

مدیر بهره‌برداری شرکت ورق خودرو در خصوص انواع گریدهای ورق گالوانیزه عنوان کرد: برای گریدهای تجاری ورق گالوانیزه به ویژه برای نوع صادراتی شامل DX51 و DX52 است. البته گرید مورد مصرف صنایع لوازم خانگی عموما ورق‌های کششی نیز هستند که این گریدها شامل DX53 و DX54 می‌شود. برای ورق‌های خودرویی نیز عمدتا گریدهای DX54 به کار می‌رود که نوع کششی هستند و علاوه بر این، ورق آلیاژی نیز با گرید HSLA نیز به صنایع خودرویی داده می‌شود. همچنین گریدهایDP  وBH  نیز در حال تست برای استفاده در صنایع خودروسازی است.

علیمیرزایی ادامه داد: شرکت ورق خودرو قابلیت تولید ورق‌هایی با ضخامت ۰٫۴ میلی‌متر تا دو میلی‌متر و عرض ۸۰۰ تا یک هزار و ۸۸۰ میلی‌متر را دارد که با توجه به بازه قابل توجه ضخامت و عرض ورق‌های تولیدی، این موضوع یکی از قابلیت‌های مهم شرکت ورق خودرو به شمار می‌رود و این شرکت با توجه به سفارش مشتریان می‌تواند ابعاد و ضخامت‌های متنوعی را برای آن‌ها تولید کند.

تغییر در پوشش گالوانیزه با سفارش مشتری و گرید

وی با اشاره به پوشش فلز روی ورق گالوانیزه و قابلیت‌های شرکت ورق خودرو، تصریح کرد: از استانداردهای اصلی در تولید ورق گالوانیزه استاندارد EN و JIS بوده که در شرکت ورق خودرو بر اساس استانداردEN  کنترل و طبقه بندی محصول انجام می‌شود. در این رابطه شرکت ما می‌تواند پوشش گالوانیزه را از ۶۰ گرم بر متر مربع تا ۳۶۰ گرم بر متر مربع برای هر طرف ورق انجام دهد. این قابلیت نیز در مجموعه ورق خودرو در کشور بی‌نظیر است.

مدیر بهره‌برداری شرکت ورق خودرو ادامه داد: پوشش سبک گالوانیزه و کمتر از ۱۰۰ گرم بر متر مربع معمولا برای ورق‌های رنگی دارای کاربرد در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. در همین حال برای صنایع خودروسازی، ورق معمولا  ۱۴۰ گرم بر متر مربع پوشش گالوانیزه داده می‌شود. ضمن اینکه گریدهای خاص ورق‌های گالوانیزه به طور مثال برای ساخت سوله‌های بدون ستون و قوس‌های بزرگ جهت استفاده در شرایط نامناسب جوی دارای رطوبت، دمای بالا و بارندگی زیاد، معمولا بیش از ۲۷۰ گرم بر متر مربع گالوانیزه می‌شوند.

نقشه استراتژی ورق خودرو برای افزایش بهره‌وری

علیمیرزایی در خصوص اقدامات شرکت ورق خودرو برای افزایش بهره‌وری بیان کرد: شرکت ما در رابطه با بهره‌وری نقشه استراتژی دارد که آن را پیاده‌سازی کرده است. کلیاتی که در این راستا وجود دارد، نیازها و انتظارات ذی‌نفعان، نقاط قوت و ضعف کلیدی، فرصت‌ها و تهدیدات کلیدی شناسایی شده‌اند. در حوزه بهره‌برداری نیز این مسائل با جزئیات شناسایی و تبیین شده‌اند.

وی توضیح داد: برای افزایش بهره‌وری و برنامه استراتژیک شرکت اهداف تعیین و پیاده‌سازی شده‌اند. برای این منظور، افزایش کمی و کیفی محصولات، بهبود عملکرد پشتیبانی فنی، بهینه‌سازی مصارف مواد، انرژی و آب با جزئیات در برنامه‌های حوزه بهره‌برداری شرکت گنجانده و به آن عمل می‌شود. نهایتا در بخش بهره‌برداری شاخص‌هایی برای بهره‌وری تعریف کردیم که قابل اندازه‌گیری باشند. برای رسیدن به این اهداف نیز پروژه‌ها و اقداماتی تعریف شده که ازجمله آن‌ها می‌توان به طرح توسعه تولید ورق رویه خودرو و طرح توسعه فاز ۲، استقرار نظام برنامه‌ریزی تولید میان‌‌مدت و بلندمدت، پروژه راه‌اندازی حوضچه مذاب شماره ۲، استقرار نظام TPM برای بهبود عملکرد پشتیبانی فنی و تولید، استقرار نظام مدیریت انرژی برای پساب با استاندارد ISO50001 اشاره کرد تا بتوانیم به تعالی عملیات در سطوح بالاتر دست یابیم.

اهداف سال جاری

مدیر بهره‌برداری شرکت ورق خودرو در خصوص اهداف کمی و کیفی سال جاری این شرکت ابراز کرد: بهبود عملکرد فنی و پشتیبانی تولید برای سال جاری با شاخص‌های کلیدی موجود تعریف شده است. در همین حال، بهینه‌سازی مصارف انرژی و آب در اهداف امسال قرار دارند که در این رابطه به‌کارگیری نظام مدیریت انرژی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=2286
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری