• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 April - 2024
با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران،

تفاهم‌نامه اجرای فاضلاب در پنج شهر استان کرمان به امضا رسید

  • کد خبر : 38547
  • 27 دی 1402 - 14:50
تفاهم‌نامه اجرای فاضلاب در پنج شهر استان کرمان به امضا رسید
تفاهم‌نامه اجرای فاضلاب در پنج شهر استان کرمان با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مسئولان استان کرمان منعقد شد.

تفاهم‌نامه اجرای فاضلاب در پنج شهر استان کرمان با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مسئولان استان کرمان منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، امیر خرمی‌شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در این نشست که با حضور نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان برگزار شد، اظهار داشت: اجرای پروژه احداث تاسیسات فاضلاب در پنج شهر استان کرمان، کاری بزرگ است که نگاه شرکت ملی مس بر این موضوع بیش از آنکه برای استفاده از آب باشد، نگاهی متناسب با مسئولیت‌های اجتماعی‌ محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه‌گذاری عظیمی را انجام داده و آب را از خلیج فارس برای صنایع منتقل کرده است. شرکت ملی مس ۲۴ میلیون مترمکعب سهمیه از پروژه انتقال آب دارد و ۳۵ میلیون مترمکعب آب مصرفی ماست که ۵ درصد از این آب تولیدی شبکه فاضلاب، به شهرداری اختصاص داده شده و برکات این کار برای استان کرمان زیاد است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران مطرح کرد: یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در ۲۰ سال برای سرمایه‌گذاری تدارک دیده شده است و امیدواریم خیر این کار برای مردم کشور و پنج شهر مدنظر مشهود باشد‌.

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان نیز در این نشست اظهار داشت: مقوله آب، ابرمشکل و نیاز استان کرمان است و مهمترین زیرساخت توسعه به‌شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: صنایع استان کرمان بخشی از نیاز آب را از طریق انتقال آب تامین کرده‌اند اما بر اساس ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده، شرکت‌های بزرگ باید آب‌های غیرمتعارف نیز استفاده کنند که فاضلاب، بهترین و نزدیک‌ترین گزینه برای آن‌هاست.

استاندار کرمان ادامه داد: شرکت ملی صنایع مس ایران پذیرفت در شهرهایی که سرمایه‌گذاری و ظرفیت تولیدی دارند، سرمایه‌‌گذاری برای تاسیسات فاضلاب در این مناطق را انجام دهند.

فداکار خاطرنشان کرد: رفسنجان ۵۰۰ مترمکعب لیتر بر ثانیه تولید آب پساب دارد که با ایجاد شبکه می‌تواند برای صنعت مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: چاره‌ای نداریم در شهرهایی که کشاورزی در آنجا به‌ علت خشک‌سالی و یا سایر مسائل اولویت‌ خود را از دست می‌دهد، صنعت در حال توسعه است و باید آب باشد و می‌توان از آب نامتعارف در این زمینه بهره برد.

استاندار کرمان مطرح کرد: یکی از مشکلات این است که صنایع پس از راه‌اندازی به آب نیاز دارند اما متاسفانه آب کافی جهت تحقق این مهم وجود ندارد و احداث تاسیسات فاضلاب کمک می‌کند که صنعت با خیال راحت برای شرکت‌ها در آینده تامین آب را انجام دهد و کار را پیش ببرد.

فداکار در پایان یادآور شد: ۵ درصد آب تولیدی در پروژه فاضلاب نیز سهم شهرداری‌هاست تا برای فضای سبز و فضاهای شهری مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=38547

نوشته‌های مشابه

28فروردین
ثبت رکوردهای جدید در شرکت معدنی املاح ایران
28فروردین
تولید مس شیلی افزایش یافت
در ماه فوریه 2024،

تولید مس شیلی افزایش یافت

28فروردین
حفاری‌های اکتشافی در سیستان و بلوچستان ۸۲۰ درصد افزایش یافت
مدیر طرح‌های اکتشافی سیستان و بلوچستان:

حفاری‌های اکتشافی در سیستان و بلوچستان ۸۲۰ درصد افزایش یافت

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.