• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده،

تقاضای جهانی فولاد افزایش خواهد یافت

  • کد خبر : 42906
  • 27 فروردین 1403 - 9:23
تقاضای جهانی فولاد افزایش خواهد یافت
بنا بر اعلام انجمن جهانی فولاد «WSA»، انتظار می‌رود تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۲۴ با ۱.۷ درصد افزایش، به یک میلیارد و 793 میلیون تن برسد و سال ۲۰۲۵ نیز افزایش بیشتری داشته باشد.

بنا بر اعلام انجمن جهانی فولاد «WSA»، انتظار می‌رود تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۲۴ با ۱.۷ درصد افزایش، به یک میلیارد و ۷۹۳ میلیون تن برسد و سال ۲۰۲۵ نیز افزایش بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، این انجمن انتظار دارد که هند محرک اصلی رشد تقاضا باشد زیرا تقاضای چین همچنان در حال کاهش است.

انجمن جهانی فولاد در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از دو سال کاهش و نوسان شدید بازار بعد از همه‌گیری کرونا، نشانه‌هایی از تقاضای جهانی فولاد و قرار گرفتن در مسیر رشد طی سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ وجود دارد و انتظار می‌رود تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۵ با ۱.۲ درصد افزایش، به یک میلیارد و ۸۱۵ میلیون تن برسد.

مصرف فولاد در چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده این فلز در جهان در سال ۲۰۲۳، به میزان ۳.۳ درصد کاهش یافت و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۴ ثابت بماند زیرا کاهش سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات با رشد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و بخش‌های تولیدی جبران می‌شود.

انتظار می‌رود تقاضای فولاد چین در سال ۲۰۲۵ به میزان یک درصد کاهش یابد و به طور قابل‌توجهی کمتر از اوج خود در سال ۲۰۲۰ باقی بماند. با این حال، هند به عنوان قوی‌ترین محرک رشد تقاضای فولاد از سال ۲۰۲۱ ظاهر شده است.

این انجمن انتظار دارد تقاضای هند در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ به میزان ۸ درصد رشد پیدا کند؛ همچنین انتظار می‌رود تقاضا در اروپا که به دلیل تورم بالا و سیاست‌های پولی سخت‌تر با چالش مواجه شده است، رشد بسیار اندکی را در سال جاری و قبل از رشد ۵.۳ درصدی پیش‌بینی‌ شده در سال ۲۰۲۵ نشان دهد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42906

نوشته‌های مشابه

03خرداد
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد
با هدف بررسی عملکرد منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲،

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد

03خرداد
راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا مطرح کرد:

راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد

01خرداد
پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی
مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا مطرح کرد:

پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.