• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

توافق‌نامه تامین برق بدون محدودیت صنایع

  • کد خبر : 20153
  • 10 خرداد 1402 - 11:01
توافق‌نامه تامین برق بدون محدودیت صنایع
توافق‌نامه تامین برق بدون محدودیت صنایع طرف قرارداد نخستین نیروگاه احداث شده توسط صنایع کشور با ظرفیت 366 مگاوات مبادله شد.

توافق‌نامه تامین برق بدون محدودیت صنایع طرف قرارداد نخستین نیروگاه احداث شده توسط صنایع کشور با ظرفیت ۳۶۶ مگاوات مبادله شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در راستای اجرای تفاهم‌نامه سال ۱۴۰۰ در خصوص احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی توسط شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی که پیشتر بین وزارتخانه‌های نیرو و صمت امضا شده است، توافق‌نامه‌ای بین شرکت مدیریت شبکه برق ایران و نیروگاه قدس سمنان با هدف تامین برق بدون محدودیت از نخستین نیروگاه احداث شده با ظرفیت ۳۶۶ مگاوات مبادله شد.

در این مراسم محمد آقاجانلو، مدیرعامل شرکت ملی فولاد و منیژه غلامرضایی، مدیر زیرساخت ایمیدرو حضور داشتند. نیروگاه فوق با سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و با راهبری ایمیدرو راه‌اندازی شد.

در این نشست که با حضور مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، سید زمان حسینی، مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع کشور، مدیرعامل نیروگاه قدس سمنان و نمایندگانی از وزارت صمت و ایمیدرو برگزار شد، مشهدی با اشاره به ماده ۴ قانون مانع‌زدایی به توسعه صنعت برق که به ساخت نیروگاه توسط صنایع تاکید کرد و گفت: بعد از تبادل تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های نیرو و صمت، خوشبختانه عملیات اجرایی ساخت پنج هزار مگاوات نیروگاه شروع شد و با توجه به استقبال خوب صنایع، تقاضای احداث نیروگاه از سقف ۱۰ هزار مگاوات نیز عبور کرد و به بیش از ۱۴ هزار مگاوات رسیده است.

وی افزود: شرکت مدیریت شبکه برق ایران نسبت به مبادله توافق‌نامه تامین انرژی با صنایع مربوطه، نیروگاه‌های مشمول تفاهم‌نامه و شرکت‌های برق منطقه‌ای در خصوص تامین برق بدون محدودیت صنایع اقدام می‌کند.

سخنگوی صنعت برق عنوان کرد: بر اساس مفاد توافق‌نامه، صنایعی که در چارچوب تفاهم‌نامه وزارت نیرو و صمت اقدام به احداث نیروگاه کنند، می‌توانند ضمن تامین برق مورد نیاز خود از طریق نیروگاه احداث شده، برق تولیدی مازاد بر نیاز مصرف خود را به سایر صنایع عرضه کنند. در این صورت صنایع طرف قرارداد این نیروگاه‌ها شامل برنامه‌های مدیریت مصرف نخواهند شد.

نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی باکری سمنان به عنوان نیروگاه نخست این تفاهم‌نامه، با سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌‍گذاری توسعه معادن و فلزات و‌ با سرمایه‌گذاری ۷۸ میلیون یورو احداث شد. واحد نخست این نیروگاه، در مرداد ماه و واحد دوم در اسفند ماه ۱۴۰۱ سنکرون شدند. هر واحد ۱۸۳ مگاوات، نوع گازی است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20153

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.