• امروز : دوشنبه - ۲۹ اسفند - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 20 March - 2023

توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی کاشان

  • کد خبر : 11749
  • 12 بهمن 1401 - 5:42
توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی کاشان
منطقه ویژه اقتصادی کاشان با هدف توسعه زیرساخت‌ها، تسهیل و تسریع در جذب سرمایه‌گذاران؛ اقدامات توسعه‌ای را به ویژه در بخش تامین انرژی سرعت بخشیده است.

منطقه ویژه اقتصادی کاشان با هدف توسعه زیرساخت‌ها، تسهیل و تسریع در جذب سرمایه‌گذاران؛ اقدامات توسعه‌ای را به ویژه در بخش تامین انرژی سرعت بخشیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، منطقه ویژه اقتصادی کاشان تامین گاز، برق و آب پایدار را در دستور کار قرار داده است.

نیاز آبی منطقه ویژه اقتصادی کاشان در فاز نخست جهت مصارف صنایع، خدمات، فضای سبز و… در حدود ۱۰۰ لیتر بر ثانیه برآورد شده است. در این راستا جهت تامین آب در افق کوتاه‌مدت یک حلقه چاه ۱۰ لیتر بر ثانیه در نظر گرفته شده و برای افق بلند‌مدت؛ نیاز تامین آبی از طریق انتقال پساب کاشان انجام خواهد شد.

در این خصوص مکان اصلاحی پست در بخش جنوب غربی توسط اداره برق ‌منطقه‌ای تایید شده و در دست اقدام است. همچنین تامین برق دو مگاوات و شبکه توزیع ۲۰ کیلوولت در دست اقدام است.

عقد قرارداد انتقال گاز از خط سن سن به میزان ۱۰ هزار مترمکعب بر ساعت و پرداخت هزینه‌های مربوطه به شرکت ملی گاز انجام شده است. نقشه‌های طراحی و گروه‌بندی شبکه تغذیه گاز به همراه جدول کاربری و مصارف بر حسب ایستگاه تقلیل فشار ۱۰ هزار مترمکعب بر ساعت به شرکت گاز استان اصفهان جهت بررسی ارسال شده است.

مساحت اراضی منطقه ویژه اقتصادی کاشان، بالغ بر یک هزار و ۳۴۵ هکتار بوده که فاز نخست آن با مساحت ۲۵۰ هکتار در حال آماده‌سازی است. در این منطقه، از ۲۴ رشته اصلی فعالیت صنعتی موجود، ۱۱ رشته قابلیت استقرار دارند که تولید برخی محصولات دارای اولویت بیشتری به منظور سرمایه‌گذاری در فاز نخست است.

تعداد شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی کاشان و همچنین شرکت‌های متقاضی سرمایه‌گذاری با توجه به تکمیل تدریجی زیرساخت‌ها در منطقه رو‌به افزایش است. تعداد متقاضیان تاکنون در مجموع به ۲۴ شرکت رسیده است.

در این بین، سه شرکت با در نظر گرفتن چارچوب دستورالعمل اجرایی مناطق ویژه ابلاغی ایمیدرو، واجد شرایط واگذاری زمین تشخیص داده شده‌اند و در مرحله تحویل زمین قرار دارند.

مجموع مساحت اراضی واگذار شده تاکنون؛ معادل ۵۲ هزار و ۵۹۷ مترمربع با سرمایه‌گذاری ۸۵۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۴۵ نفر در زمان بهره‌برداری کامل است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=11749

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری