• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023
در هشت ماهه 2023،

تولید جهانی کنسانتره مس افزایش یافت

  • کد خبر : 34177
  • 29 آبان 1402 - 7:49
تولید جهانی کنسانتره مس افزایش یافت
تولید کنسانتره مس تصفیه شده جهانی طی هشت ماهه 2023، 5 درصد افزایش یافت و طی این مدت تولید مس تصفیه شده نیز رشد پیدا کرد.

تولید کنسانتره مس تصفیه شده جهانی طی هشت ماهه ۲۰۲۳، ۵ درصد افزایش یافت و طی این مدت تولید مس تصفیه شده نیز رشد پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، بر اساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، فعالان مس جهانی از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه آگوست ۲۰۲۳، حدود ۱۷ میلیون و ۶۰۹ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند؛ این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۱۶ میلیون و ۷۶۸ هزار تن بود.

ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی هشت ماهه سال جاری میلادی، ۲۱ میلیون و ۴۱۳ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۲ (۲۰ میلیون و ۷۹۶ هزار تن)، حدود ۳ درصد افزایش یافت.

معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه آگوست ۲۰۲۳، حدود ۱۴ میلیون و ۴۵۹ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۲، ۱۴ میلیون و ۲۶۷ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۱٫۳ درصدی تولید این معادن در جهان است. از این میزان، هفت میلیون و ۲۷۵ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به قاره آمریکا، سه میلیون و ۱۲ هزار و ۱۰۰ تن آسیا، دو میلیون و ۲۴۲ هزار و ۵۰۰ تن آفریقا، یک میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۰۰ تن اروپا و ۵۹۹ هزار و ۸۰۰ تن مربوط به اقیانوسیه بوده است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۸ میلیون و ۶۹۸ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال پیش (۱۷میلیون و ۸۶۶ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴٫۶ درصدی است.

بنا بر این گزارش، قیمت جهانی مس در خال حاضر هشت هزار و ۱۴۱ دلار در تن است. قیمت این فلز طی یک سال اخیر، نوسانات قابل‌توجهی را ثبت کرد؛ به طوری که قیمت مس در آبان ماه سال ۱۴۰۱، هفت هزار و ۹۴۰ دلار در تن بود اما دو ماه بعد، به حدود ۹ هزار و ۴۰۰ دلار در تن رسید. این روند در ماه‌های بعد کاهشی بود و حتی در خرداد و مهر ماه امسال به حدود هفت هزار و ۹۵۰ دلار در تن نیز رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=34177

نوشته‌های مشابه

15آذر
عملکرد مناسب «تاصیکو» و پرداخت سود پیش از موعد به سهام‌‌داران
مدیر پرتفوی و سبد سهام هلدینگ صدر تامین عنوان کرد:

عملکرد مناسب «تاصیکو» و پرداخت سود پیش از موعد به سهام‌‌داران

15آذر
شاخص بورس کاهشی شد
پس از صعودهای پیاپی؛

شاخص بورس کاهشی شد

15آذر
ایران می‌تواند به هاب انرژی منطقه تبدیل شود
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین:

ایران می‌تواند به هاب انرژی منطقه تبدیل شود

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.