• امروز : چهارشنبه - ۹ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 29 March - 2023
مدیر فروش شرکت کاوه کشاورز

تولید لوله صنعتی، نیازمند تجهیزات و ماشین‌آلات خاص است

  • کد خبر : 2041
  • 08 بهمن 1399 - 17:18
تولید لوله صنعتی، نیازمند تجهیزات و ماشین‌آلات خاص است
مدیر فروش شرکت کاوه کشاورز گفت: تولیدکنندگان لوله و پروفیل معمولا با توجه به تجهیزاتی که دارند، می‌توانند انواع پروفیل و قوطی و حتی برخی لوله‌های ساده فولادی را تولید کنند اما برای تولید لوله صنعتی و متنوع باید تجهیزات و ماشین‌‌آلات خاصی را به کار برد.

مدیر فروش شرکت کاوه کشاورز گفت: تولیدکنندگان لوله و پروفیل معمولا با توجه به تجهیزاتی که دارند، می‌توانند انواع پروفیل و قوطی و حتی برخی لوله‌های ساده فولادی را تولید کنند اما برای تولید لوله صنعتی و متنوع باید تجهیزات و ماشین‌‌آلات خاصی را به کار برد.

ثریا قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: شرکت کاوه کشاورز تولیدکننده قوطی و پروفیل فولادی است و در کنار آن قادر به تولید انواع لوله فولادی است اما با توجه به شرایط بازار، عمده تمرکز خود را بر تولید قوطی و پروفیل گذاشته است. البته در صورت وجود تقاضا انواع لوله‌های داربستی را نیز تولید می‌کنیم. با این حال تولید لوله و پروفیل در واحدهای تولیدکننده بستگی به تقاضا دارد.

وی افزود: تولید لوله به صورت متنوع و صنعتی، نیازمند تجهیزات و ماشن‌آلات متنوع به ویژه قالب مخصوص است که شرکت کاوه کشاورز با توجه به تجهیزات خود تنها می‌تواند لوله داربستی را تولید کند و به همین دلیل عمده محصولات شرکت ما را پروفیل و قوطی تشکیل می‌دهد.

مدیر فروش شرکت کاوه کشاورز خاطرنشان کرد: برای تولید لوله داربستی عموما از ورق گرم با ضخامت دو تا ۲٫۵ میلی‌متر باید استفاده شود و قطر این لوله‌ها در شرکت ما ۴۸ میلی‌متر است. البته معمولا لوله داربستی به صورت استاندارد تولید می‌شود که همان ۴۸ میلی‌متر است. با این حال ممکن است بسته به سفارش، قطرها و ضخامت‌های دیگری نیز در این زمینه تولید شوند. لازم به ذکر است که کشور ما از نظر تولید لوله صنعتی توانایی خوبی دارد و تولیدکنندگان نسبتا قابلی در این حوزه در کشور حضور دارند.

قنبری تصریح کرد: مهم‌ترین چالش تولیدکنندگان پروفیل و قوطی فولادی در شرایط کنونی، نوسانات قیمت در بازار است. ضمن اینکه تامین مواد اولیه نیز دیگر چالش تولیدکنندگان این حوزه به شمار می‌رود زیرا با اینکه شرکت کاوه کشاورز کد و سهمیه خرید ورق گرم فولاد مبارکه از بورس کالا را دارد اما به دلیل تقاضای زیاد و کم بودن عرضه، نمی‌توانیم ورق مورد نیاز خود را تامین کنیم. حتی اگر موفق به ثبت تقاضا شویم، رقابت صورت گرفته باعث افزایش قیمت خرید خواهد شد. ضمن اینکه تامین ورق از بازار آزاد نیز با قیمت‌های نسبتا بالاتری در مقایسه با بورس انجام می‌شود.

وی اذعان کرد: با توجه به شرایط تامین مواد اولیه و بازار در سال جاری، سهم تولیدکنندگان بزرگ نسبت به تولیدکنندگان کوچک‌تر تفاوت چندانی ندارد. ضمن اینکه تولیدکنندگان بزرگ‌تر با توجه به ظرفیت، نیروی انسانی و هزینه‌های جانبی بالاتر، مشکلات بیشتری خواهند داشت. البته تولیدکنندگان بزرگ به دلیل ظرفیت بالا عمدتا محصولات خود را به صورت انبوه و با تناژ بالا تولید می‌کنند. در مقابل تولیدکنندگان کوچک معمولا به صورت سفارشی محصول خود را به مشتریان تحویل می‌دهند. هر چند که قیمت تمام شده تولیدکنندگان بزرگ‌تر، در صورتی که در مقیاس انبوه محصول تولید کنند، به مراتب کمتر از تولیدکنندگان کوچک‌تر خواهد بود.

مدیر فروش شرکت کاوه کشاورز عنوان کرد: قیمت لوله و پروفیل در بازار به قیمت و نوع ورق بستگی دارد. در حال حاضر بهترین ورق بازار از سوی شرکت فولاد مبارکه عرضه می‌شود و بنابراین می‌توان با آن محصولات با کیفیت بالاتر، تنوع بیشتر و قیمت بالاتر تولید کرد. در رده‌های بعدی، ورق نورد و لوله اهواز و فولاد گیلان قرار می‌گیرد. به طوری که معمولا تفاوت قیمت ورق مبارکه ۲ تا ۵ درصدی با دیگر ورق‌ها است. ضمن اینکه قیمت ورق با قیمت لوله حدود ۱۰ درصد تفاوت دارد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=2041
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری