• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

تولید کنسانتره مس در بزرگ‌ترین کانسار فلز سرخ روسیه

  • کد خبر : 28662
  • 22 شهریور 1402 - 12:28
تولید کنسانتره مس در بزرگ‌ترین کانسار فلز سرخ روسیه
تولید کنسانتره مس در بزرگ‌ترین کانسار توسعه‌نیافته مس روسیه (پروژه ادوکان Udokan در شرق روسیه) طی مراسمی با حضور رئیس جمهور این کشور از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد.

تولید کنسانتره مس در بزرگ‌ترین کانسار توسعه‌نیافته مس روسیه (پروژه ادوکان «Udokan» در شرق روسیه)، طی مراسمی با حضور رئیس جمهور این کشور از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، این پروژه به مجاورت چین و تقاضای این کشور به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فلزات جهان و نیز تقاضای آینده ناشی از حرکت جهانی به سمت انرژی سبز متکی است.

کارخانه فرآوری ادوکان، کنسانتره سولفید مس با محتوای ۴۰ تا ۴۵ درصد فلز را تولید خواهد کرد؛ این در حالی است که پس از راه‌اندازی فاز نخست کارخانه متالورژی در سال ۲۰۲۴، ادوکان قادر خواهد بود تا با دریافت سالانه ۱۵ میلیون تن سنگ معدن، سالیانه ۱۵۰ هزار تن مس به صورت کاتد و کنسانتره مس را تولید کند.

این کانسار با ذخیره تقریبی ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مس، بزرگ‌ترین ذخیره فلز سرخ روسیه به شمار می‌رود؛ اگرچه به دلیل نیاز به فناوری منحصربه‌فرد برای استخراج و بهره‌برداری از این معدن، امکان بهره‌برداری از آن از زمان کشف در سال ۱۹۴۹ تاکنون میسر نبود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28662

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.