• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

ثبت دومین رکورد ماهانه تولید کلاف گرم در ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه

  • کد خبر : 20164
  • 10 خرداد 1402 - 10:15
ثبت دومین رکورد ماهانه تولید کلاف گرم در ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه
تلاشگران ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه در پی ثبت رکوردهای تولید روزانه و ماهانه در فروردین‌ ماه، اردیبهشت سال 1402 را نیز با ثبت رکورد جدید پشت سر گذاشتند.

تلاشگران ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه در پی ثبت رکوردهای تولید روزانه و ماهانه در فروردین‌ ماه، اردیبهشت سال ۱۴۰۲ را نیز با ثبت رکورد جدید پشت سر گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، علی حاجیان‌نژاد، مدیر ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه، بیان کرد: تلاشگران عرصه تولید در ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه، در راستای اهداف کلیدی شرکت و کشور و همگام با سایر نواحی، پس از توفیق ثبت رکوردهای تولید روزانه و ماهانه در فروردین‌ ماه، در اردیبهشت‌ ماه سال ۱۴۰۲ نیز با تولید ۵۱۰ هزار و ۴۸ تن کلاف گرم برای دومین ماه متوالی در سال جاری، علاوه‌بر ثبت رکورد تولید ماهانه جدید، بازده کیفی محصولات گرم را نیز بهبود بخشیدند و برگ‌های زرین دیگری به مجموعه افتخارات ناحیه نورد گرم و گروه فولاد مبارکه افزودند. شایان‌ ذکر است رکورد قبلی تولید ماهانه کلاف گرم این ناحیه، به میزان ۵۰۸ هزار و ۳۰۵ تن و در فروردین‌ ماه ۱۴۰۲ محقق شده بود.

وی افزود: ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه با دارا بودن سرمایه‌های انسانی متعهد طی سال‌های اخیر، همواره با تمام ظرفیت در راستای اهداف اساسی شرکت و کشور گام‌های بلندی برداشته و با انعطاف‌پذیری مناسب تولید، توانسته است بیشتر نیازهای بازار داخل را با توجه به تحریم‌های ظالمانه تامین کند. خط تولید نورد گرم فولاد مبارکه به‌ عنوان گلوگاه تولید در شرکت فولاد مبارکه، همواره با بیشترین بهره‌وری و بهترین عملکرد به تولید خود ادامه داده است؛ به‌ طوری‌ که از یک‌ سو تعادل میان بین خطوط بالادست و پایین‌دست حفظ و از سوی دیگر نیازهای مشتریان به‌ موقع رفع شود.

حاجیان‌نژاد عنوان کرد: این موفقیت غرورآفرین که نتیجه هم‌دلی و تلاش جمعی همکاران در ناحیه نورد گرم اعم از امانی و پیمانکار است، در حالی محقق شد که شاخص‌های مهم دیگر از جمله ایمنی و کیفیت محصولات ناحیه نورد گرم نیز در بهترین وضعیت خود قرار داشت. کسب مقام برتر عملکرد ایمنی ناحیه نورد گرم در فولاد مبارکه در دو سال متوالی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ و همچنین ارتقای بازده کیفی محصولات گرم به بیش از ۹۹٫۷ درصد، مصداق‌هایی از این امر است.

مدیر ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد: این دستاوردهای ارزشمند را به همکاران، ذی‌نفعان و شرکای کسب‌وکار گروه فولاد مبارکه تبریک می‌گوییم و از حمایت‌های مدیریت ارشد شرکت و سایر مدیریت‌های سازمان و همچنین زحمات بی‌دریغ همکاران ناحیه نورد گرم و پشتیبانی سایر نواحی و شرکت‌های پیمانکار همکار نورد گرم تشکر و قدردانی می‌کینم.

مسعود نصیری، مدیر خط نورد گرم شرکت فولاد مبارکه نیز در این خصوص تصریح کرد: در سال «مهار تورم و رشد تولید»، همکاران سختکوش ناحیه نورد گرم با عزمی راسخ جهت افزایش تولید و بهبود رکوردهای تولیدی اقدام کردند و همگام با سایر نواحی گروه فولاد مبارکه، با هم‌دلی و تلاش مستمر، موفق شدند از مرزهای تولید ماهانه کلاف گرم در اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۲ عبور کنند.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین عوامل موثر در کسب این موفقیت‌ها، می‌توان به انگیزه بالای نیروی انسانی، انجام عملیات تعمیراتی با دقت حداکثری در حداقل زمان ممکن، آمادگی کامل اپراتورهای تولید در اجرای دقیق و به‌ موقع دستورالعمل‌ها و واکنش در شرایط اضطراری، افزایش آماده‌ به‌کاری تجهیزات، پشتیبانی حداکثری و بسیار خوب واحدهای پشتیبانی تولید، برنامه‌ریزی تولید و آماده‌سازی بهینه تعمیرات در توقفات هفتگی، کاهش گیرها و توقفات ناشی از آن و… اشاره کرد. همچنین تولید این میزان محصول در حالی محقق شد که همواره شاخص‌های ایمنی سرلوحه فعالیت‌های ناحیه نورد گرم بوده و کسب مقام نخست عملکرد ایمنی در دو سال متوالی توسط ناحیه نورد گرم در فولاد مبارکه مصداق این امر است.

فرزاد فرهادی، رئیس گروه فنی ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه نیز در این راستا یادآور شد: غیورمردان ناحیه نورد گرم، با رویکرد افزایش بهره‌وری و تولید در راستای اهداف کلیدی شرکت فولاد مبارکه و کشور، سال ۱۴۰۲ را طوفانی آغاز کردند و در گام‌های نخست، موفق به کسب رکوردهای متعدد روزانه و ماهانه تولید در فروردین‌ ماه و اردیبهشت‌ ماه شدند. این دستاوردهای ارزنده که با ارتقای شاخص‌های کیفی محصولات گرم در اردیبهشت‌ ماه همراه بود، مقدمه‌ای بر موفقیت‌های مستمر ناحیه نورد گرم در سال جاری خواهد شد.

وی ابراز کرد: خط تولید نورد گرم به دلیل دارا بودن ویژگی تنوع بالای تولید ابعادی (ضخامت و عرض) و امکان تولید گریدهای مختلف، از خطوط منحصربه‌فرد نورد گرم در کشور و منطقه است و در حال حاضر، بیش از ۷۰ درصد کلاف گرم مورد نیاز کشور در این خط تولید می‌شود. این خط تولیدی با مدیریت فرایندهای تولید و تعمیرات و اقدامات کارشناسی موثر، سال‌هاست که با حداکثر توان خود در راستای اهداف استراتژیک کشور تولید داشته و از ظرفیت‌های تولید نامی خود عبور کرده است.

فرهادی اظهار داشت: میزان تولید این خط نورد گرم مشابه سایر خطوط، کاملا به ترکیب ابعادی و گریدی برنامه‌ریزی تولید وابسته است و در سال‌های اخیر، به‌ دلیل گرایش سفارش‌های ورق‌های گرم فولادی به سمت تولید ابعاد و گریدهای بحرانی (ضخامت‌ها و عرض‌های پایین یا ضخامت‌های بالا با کیفیت سخت)، دستیابی به رکوردهای کمی و کیفی تولید در خط نورد گرم فولاد مبارکه، بسیار سخت و حتی غیرممکن شده بود. همچنین در این خصوص مشکلاتی نظیر تعویق اجرای پروژه‌های بهینه‌سازی خط نورد گرم به‌ دلیل تحریم‌های ظالمانه، محدودیت‌های انرژی و… نیز مزید بر علت شده بود.

مدیر ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه در پایان ثبت این دستاوردهای غرورآفرین را به همه کارکنان ناحیه، شرکت فولاد مبارکه و ذی‌نفعان شرکت تبریک گفت و خاطرنشان کرد: رکوردشکنی‌های اخیر نتیجه هم‌دلی و تلاش تمامی کارکنان نورد گرم، برنامه‌ریزی دقیق تولید، اجرای دقیق و بهنگام عملیات تعمیراتی، نظارت مستمر فرایندها و همچنین همکاری موثر تمامی واحدهای پشتیبانی است؛ از این‌ رو از همه همکاران و عوامل یاد شده قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20164

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.