• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

جایگاه متزلزل طلای جهانی

  • کد خبر : 20192
  • 10 خرداد 1402 - 10:57
جایگاه متزلزل طلای جهانی
قیمت طلا امروز چهارشنبه 10 خرداد ماه با توجه به پیشرفت در توافق سقف بدهی ایالات‌ متحده و انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو احتمالا نرخ‌های بهره را افزایش خواهد داد، کاهش یافت.

قیمت طلا امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه با توجه به پیشرفت در توافق سقف بدهی ایالات‌ متحده و انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو احتمالا نرخ‌های بهره را افزایش خواهد داد، کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا به یک هزار و ۹۵۷ دلار و ۸۰ سنت رسید و طلا در بازار معاملات آمریکا نیز یک هزار و ۹۵۸ دلار و ۸۰ سنت قیمت‌گذاری شد.

کوین مک‌کارتی، جمهوری‌خواه ارشد کنگره، روز گذشته از اعضای حزب خواست از توافق برای برداشتن سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری آمریکا حمایت کنند و یکی از تندروهای اصلی حزب گفت که احتمالا از این اقدام در رای‌گیری حمایت خواهد کرد.

ایپ جان رانگ، تحلیلگر بازار در «IG» بیان کرذ که کاهش یک شبه بازدهی خزانه‌داری به قیمت طلا اجازه داد تا در حال حاضر از منطقه حمایتی خود در سطح یک هزار و ۹۴۰ دلار دفاع کند اما جهش‌های متناوب از اوایل ماه می کوتاه‌مدت بوده است که این احتمال را افزایش می‌دهد این بار هم همین‌ طور باشد.

قیمت طلا از بالاترین رکورد اخیر خود که در اوایل ماه می به ثبت رسیده بود، خارج شد. شاخص دلار ثابت باقی ماند و حمایت از کاهش بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌ متحده را جبران کرد. دلار قوی‌تر، طلا را برای خریداران خارجی گران‌تر می‌کند.

معامله‌گران قراردادهای آتی صندوق‌های فدرال، در حال حاضر احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه آینده را بیشتر از ثابت نگه‌داشتن آن‌ می‌دانند زیرا داده‌های اقتصادی از انتظارات پیشی گرفته است و به نظر می‌رسد قانون‌گذاران به توافقی برای افزایش سقف بدهی دست یافته‌اند.

اکنون بازار با احتمال ۶۶.۶ درصدی برای افزایش ۲۵ واحدی در ۱۳ تا ۱۴ ژوئن فدرال رزرو قیمت‌گذاری می‌کنند. نرخ‌های بهره بالاتر، جذابیت شمش‌های با بازده صفر را کاهش می‌دهد. افزایش شدید انتظارات نرخ به معنای ثبات و پایداری است و تا زمانی که این روند معکوس نشود، ممکن است روند صعودی قیمت طلا همچنان محدود بماند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۱۱ سنت، پلاتین با ۰.۵ درصد کاهش، به یک هزار و هشت دلار و ۹۲ سنت و پالادیم با ۰.۱۹ درصد افزایش، به یک هزار و ۴۰۳ دلار و ۳۰ سنت در هر اونس رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20192

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.