• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

جشن بزرگ آینده‌سازان جنوب استان کرمان برگزار شد

  • کد خبر : 15116
  • 28 اسفند 1401 - 4:41
جشن بزرگ آینده‌سازان جنوب استان کرمان برگزار شد
روز پنج‌شنبه 25 اسفند ماه، جشن بزرگ آینده‌سازان جنوب استان کرمان به همت شرکت سنگ آهن گهرزمین با حضور مسئولان استانی در کهنوج برگزار شد.

روز پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ماه، جشن بزرگ آینده‌سازان جنوب استان کرمان به همت شرکت سنگ آهن گهرزمین با حضور مسئولان استانی در کهنوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت سنگ آهن گهرزمین، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان در این مراسم بیان کرد: پهنه معدنی گسترده‌ای در این منطقه وجود دارد که با راه‌اندازی این معادن نزدیک به ۶۰۰ نفر مشغول به‌‎کار می‌شوند.

وی افزود: این معادن نیروهای متخصص تکنیسین و ماهر نیاز دارد که باید دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای به تربیت نیروهای مورد نیاز کمک کنند.

استاندار کرمان مطرح کرد: شرکت سنگ‌آهن گهرزمین اقدام بزرگی در زمینه آموزش نیروی انسانی در منطقه جنوب کرمان آغاز کرد و در مناطق محروم جنوب استان هر ساله ۶۰ یا ۷۰ درصد قبولی‌ها افزایش پیدا کرده است و درواقع با آموزش نیروی انسانی فرهنگ‌سازی صورت گرفت که این راه ادامه دارد.

فداکار تصریح کرد: با کمک این شرکت، مدرسانی از تهران و سایر مناطق کشور برای رشد آموزشی و علمی دانش آموزان به این منطقه دعوت شده‌اند.

محمد فلاح، مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین در این آیین بیان کرد: با توجه به اکتشافات جدیدی که در منطقه جنوب کرمان صورت گرفته است، این منطقه به یک منطقه صنعتی همچون سیرجان تبدیل خواهد شد.

وی افزود: حمایت از دانش آموزان و استعدادهای نهفته در این منطقه با این هدف بود که تعداد تحصیل‌کردگان و راه‌یافتگان به دانشگاه‌ها افزایش یابد و بتوانند از فرصت‌های شغلی که در حوزه صنعت و معدن ایجاد می‌شود، استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین تصریح کرد: در جنوب کرمان در تابستان گذشته شاهد افزایش ۷۲ درصدی قبولی در کنکور بوده‌ایم که علاوه بر گهرزمین، خیرین و مدیران آموزش و پرورش نیز در کسب این موفقیت‌ها کمک کردند.

فلاح با تاکید بر اینکه بزرگ‌ترین آرزوی ما تحول فکری و اهمیت دادن به تحصیل در منطقه است، قبولی تعداد زیادی در رشته پزشکی در این شهرستان‌ها را کار بزرگی توصیف کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مجموعه گهرزمین تصمیم گرفتیم ضمن تولید، صادر و ارزآوری، فرمایشات مقام معظم رهبری را در عمل اجرا کنیم.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین ابراز کرد: کمک می‌کنیم که پس از تاسیس کارخانه‌ها، نیروی کار مجرب و تحصیل‌کرده بومی منطقه داشته باشیم.

فلاح با اشاره به افزایش تعداد قبولی‌های دانش آموزان جنوب در دانشگاه ها، تصریح کرد: در سال گذشته به همت آموزش و پرورش تعداد ۸۳۰ نفر قبولی در دانشگاه ها را داشتیم که نسبت به سال ۱۳۹۹ شاهد افزایش ۶۲ درصدی بودیم.

وی همچنین با اشاره به اقدامات شرکت سنگ آهن گهرزمین، یادآور شد: هفت واحد از شرکت گهرزمین جزو واحد‌های نمونه کشوری به خصوص در بحث بومی‌سازی هستند که این‌ها همه نشان از همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان است.

حجت‌الاسلام احمد نجنو، امام جمعه کهنوج نیز در این آیین مطرح کرد: جنوب کرمان سرشار از استعداد است اما شرایط و بستر لازم برای رشد این استعدادها به اندازه کافی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امکانات موجود قابل مقایسه با شهرستان‌های برخوردار نیست، افزود: در چند سال اخیر حرکات ارزشمندی از جمله از سوی شرکت سنگ آهن گهرزمین برای فراهم کردن شرایط رشد استعدادهای منطقه آغاز شده است.

امام جمعه کهنوج ادامه داد: معلمان با تجربه‌ای در منطقه حضور پیدا می‌کنند و پس از برگزاری دوره‌های آموزشی توسط آن‌ها، شاهد افزایش قبولی در کنکور هستیم. امیدواریم با کمک این عزیزان و مناطقی که توسعه‌یافته‌تر هستند، مدیران توانمندی در آینده تربیت کنیم.

منصور شکرالهی، نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی در جشن آینده‌سازان جنوب استان کرمان عنوان کرد: زیرساخت، نیاز اساسی در جنوب استان کرمان است و با وجود فعال شدن معادن، شاهد تغییرات و توسعه خواهیم بود.

وی افزود: پهنه‌های مس در جنوب استان به زودی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و با توجه به ظرفیت‌های معدنی و کشاورزی زمینه توسعه وجود دارد. محور توسعه‌یافتگی هر کشور نیروی انسانی آن است و هر کشوری توسعه یافته است که نیروهای علمی داشته باشد.

نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه باید در کنار هم باشیم و در واقع با وحدت می‌توان شاهد رشد بود.

رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان هم در این آیین بیان کرد: امسال در استان کرمان ۴۱۰ کلاس افتتاح شد که ۱۰ درصد افتتاح کلاس‌ها در کشور را شامل می‌شود.

وی افزود: استاندار کرمان بیشترین میزان تخصیص اعتبارات را در میان دیگر دستگاه‌ها به آموزش و پرورش داده‌ است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به یک امکان و فرصت قانونی، ادامه داد: ادارات با تایید اداره کل نوسازی مدارس می‌توانند مالیات خود را به آموزش و پرورش پرداخت کنند تا در راستای احداث مدارس، خوابگاه‌ها و تجهیز مدارس صرف شود.

رضایی خاطرنشان کرد: شرکت سنگ آهن گهرزمین کمک‌ها و اقدامات ماندگاری در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق جنوب کرمان در جهت رشد استعدادهای علمی آن‌ها انجام داده است.

همچنین در این آیین، تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری دوجانبه میان شرکت سنگ آهن گهرزمین و آموزش و پرورش در انجام هرچه بهتر ماموریت‌های سازمانی به امضا رسید. در پایان این مراسم از دانش آموزان قبول شده هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در دانشگاه‌های برتر کشور تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=15116

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها