• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023
مدیر بنگاه حاج رسول بایرامی:

جمع‌آوری ضایعات به تفکیک نوع فلز آن، در بنگاه‌های کوچک، به‌صرفه نیست

  • کد خبر : 5369
  • 02 آبان 1398 - 12:16
جمع‌آوری ضایعات به تفکیک نوع فلز آن، در بنگاه‌های کوچک، به‌صرفه نیست
مدیر بنگاه حاج رسول بایرامی گفت: وضعیت بازار ضایعات، مطلوب نیست که هر بنگاه فقط در یک حوزه مثل ضایعات آهن فعالیت داشته باشد و شاهد هستیم که بیشتر بنگاه‌های کوچک، خود به واحدهای مجزای کوچک‌تر تقسیم شده‌اند و در هر گوشه نوعی از ضایعات را خرید و فروش می‌کنند.
مدیر بنگاه حاج رسول بایرامی گفت: وضعیت بازار ضایعات، مطلوب نیست که هر بنگاه فقط در یک حوزه مثل ضایعات آهن فعالیت داشته باشد و شاهد هستیم که بیشتر بنگاه‌های کوچک، خود به واحدهای مجزای کوچک‌تر تقسیم شده‌اند و در هر گوشه نوعی از ضایعات را خرید و فروش می‌کنند.

رحمان بایرامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: در سال‌های اخیر فشار زیادی روی بنگاه‌داران ضایعات بوده و کم شدن حاشیه سود، مجال فعالیت‌های اختصاصی را از آنان گرفته است.

وی در این مورد افزود: الان تعداد زیادی از بنگاه‌های قدیمی تعطیل شده‌اند و آن‌ها که هنوز فعالیت می‌کنند نیز، دیگر نمی‌توانند فقط در یک حوزه مثل ضایعات آهن به فعالیت مشغول باشند. در حال حاضر، صاحبان بنگاه‌ها یا خود به خرید و فروش انواع ضایعات اعم از انواع فلزات، کاغذ و پلاستیک می‌پردازند یا اینکه هر گوشه از بنگاه خود را به صورت اجاره‌ای در اختیار افرادی گذاشته‌اند.

مدیر بنگاه حاج رسول بایرامی در مورد قیمت رو به افزایش ضایعات آهن در ماه‌های اخیر و تاثیر آن بر درآمد صاحبان بنگاه‌های ضایعات، خاطرنشان کرد: این افزایش قیمت‌ تاثیر چندانی بر اوضاع کسب‌وکار بنگاه‌های کوچک ندارد؛ ما همان‌قدر که ضایعات آهن را گران‌تر می‌فروشیم، به همان اندازه نیز مجبور هستیم آن را گران‌تر بخریم. در واقع، بیشتر بنگاه‌های ضایعات کوچک خلازیر حلقه میانی بین دو واسطه در این زنجیره هستند که ضایعات آهن را از یک واسطه خریده و به دلال دیگر می‌فروشند. سود این گرانی به جیب کسانی می‌رود که این تغییر قیمت‌ها را کنترل می‌‌کنند.

بایرامی همچنین در مورد بیشترین ضایعات آهن ورودی به بنگاه‌های ضایعات آهن، اذعان کرد: البته همه می‌دانند که ضایعات ساختمانی در این مدت بسیار کم شده ولی با این حال هنوز هم بخش عمده ورودی بنگاه‌هایضایعات آهن، همین قراضه‌های ساختمانی است.

وی در این مورد تصریح کرد: قراضه‌های آهن ساختمانی به دلیل خلوص بالایی که دارند، برای کارخانه‌های ذوب بسیار مهم هستند ولی تامین نیاز این کارخانه‌ها، با حجم سرمایه‌ای که ما در اختیار داریم امکان‌پذیر نیست. بنابراین ما مجبور هستیم که ضایعات خود را به واسطه‌ای که سرمایه کافی برای خرید و فروش دارد بفروشیم که با تجمیع این ضایعات، با کارخانه‌های ذوب وارد معامله شود.

مدیر بنگاه حاج رسول بایرامی بیان کرد: بنگاه‌های کوچک ضایعات نیز مایل هستند که با حذف واسطه‌ها مستقیما بار خود را در اختیار کارخانه‌های ذوب بگذارند ولی مشکلات زیادی در این مسیر وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها نبود سرمایه کافی و عدم ارتباط با صاحبان صنایع ذوب است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=5369
  • نویسنده : رضا عزیزی
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری