• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

جنگ آلومینیومی بین آمریکا و روسیه

  • کد خبر : 12731
  • 30 بهمن 1401 - 5:51
جنگ آلومینیومی بین آمریکا و روسیه
مالیات سنگین بر آلومینیوم روسیه می‌تواند عرضه نیکل ایالات‌ متحده را تهدید کند.

مالیات سنگین بر آلومینیوم روسیه می‌تواند عرضه نیکل ایالات‌ متحده را تهدید کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، تحلیلگران اظهار کردند که اگر ایالات‌ متحده مالیات‌های شدیدی را بر واردات آلومینیوم از روسیه اعمال کند، روسیه احتمالا صادرات فلزات کلیدی مانند نیکل و پالادیم را محدود خواهد کرد.

در حالی که آلومینیوم روسیه تنها بخش کوچکی از منابع ایالات‌ متحده را به خود اختصاص می‌دهد، نیکل برای صنعت هوافضا و باتری‌های وسایل نقلیه الکتریکی حیاتی است. در همین حال، پالادیم یک جزو کلیدی برای اتوکاتالیست در خودروهای بنزینی است.

داده‌ها نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۱ درصد از ۹۲ هزار و ۶۲۴ تن نیکل وارداتی ایالات‌ متحده در سال گذشته از روسیه بوده و محموله‌های پالادیم روسیه با ۲۰ تن، نزدیک به ۳۵ درصد از واردات ایالات‌ متحده را تشکیل می‌دهند. ‌

ایالات متحده در تلاش برای افزایش فشار بر روسیه در مورد جنگ در اوکراین، در نظر دارد مالیات واردات آلومینیوم روسیه را به ۲۰۰ درصد افزایش دهد. آلومینیوم روسیه توسط شرکت روسال تولید می‌شود که حدود ۶ درصد از عرضه جهانی را به خود اختصاص می‌دهد.

تام پرایس، تحلیلگر لیبروم بیان کرد: هیچ سود واقعی در هدف قراردادن این جریان تجاری وجود ندارد. اگر چنین تعرفه‌ای اعمال شود، بازارها باید منتظر واکنش روسیه و احتمال محدودیت‌هایی برای سایر فلزات حیاتی صادر شده به ایالات‌ متحده باشند.

واردات آلومینیوم و آلیاژهای خام ایالات‌ متحده از روسیه به ۱۹۱ هزار و ۸۰۹ تن یا حدود ۴.۴ درصد از بیش از ۴.۴ میلیون تن کل در سال گذشته، در مقایسه با ۸.۹ درصد سال ۲۰۱۸ و ۱۴.۶ درصد سال ۲۰۱۷ رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=12731

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.