• امروز : چهارشنبه - ۹ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 29 March - 2023
مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

حرکت به سمت ثبت رکورد جدید در تولید سالانه تختال «هرمز»

  • کد خبر : 10111
  • 24 دی 1401 - 7:35
حرکت به سمت ثبت رکورد جدید در تولید سالانه تختال «هرمز»
مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان از رشد 7.5 درصدی تولید تختال طی 9 ماه سال جاری در این شرکت خبر داد.

مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان از رشد ۷٫۵ درصدی تولید تختال طی ۹ ماه سال جاری در این شرکت خبر داد و گفت: در بازه زمانی یادشده، میزان تولید در فولاد هرمزگان از یک‌ میلیون و ۱۲۶ هزار تن تختال عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری و  تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، حامد جمشیدی‌نیا بیان کرد: علی‌رغم اینکه به‌ دلیل برخی محدودیت‌ها ازجمله برق، توقفات تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده است، حجم تولید شرکت با تلاش کارکنان حدود ۷٫۵ درصد افزایش یافته است و این رشد نشان‌دهنده پیشرفت و بهبود مستمر، افزایش روحیه و کار تیمی و خلاقیت تمامی کارکنان و تیم رهبری فولاد هرمزگان است.

وی در تشریح برنامه‌های راهبردی این شرکت برای افزایش کمی و کیفی محصولات، خاطرنشان کرد: واحد فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان در سال ۱۴۰۱ در راستای تحقق اهداف استراتژیک سازمان شامل افزایش تولید و کیفیت و کاهش مصارف و هزینه‌ها در قالب پروژه‌های بهبود اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. در این راستا، تیم‌های هر پروژه از طریق کار گروهی، مشارکت و تفکر جمعی و با استفاده از خلاقیت افراد، موفق به کسب دستاوردهای زیادی ازجمله ثبت رکوردهای متعدد در زمینه کاهش مصرف انرژی و نسوز، کاهش زمان مستقیم کاری یا «Power On»، کاهش زمان آماده‌سازی کوره‌ها و توقفات اضطراری، افزایش سرعت عملیات متالورژی ثانویه در کوره‌های پاتیلی، افزایش سرعت ریخته‌گری تا ۱٫۶ متر در هر دقیقه و کاهش ذوب‌های خارج از سفارش مشتریان طی ماه‌های متوالی به میزان صفر درصد بوده است.

مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان، از پروژه کاهش توقفات جمع‌آوری سرباره به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که تحولی در افزایش سرعت تولید و کاهش توقفات ایجاد کرد و منجر به افزایش ناگهانی تولید شد، نام برد و اظهار داشت: پس از حدود سه سال تلاش و ممارست تیم‌های مربوطه، در نهایت در شهریور ماه امسال موفق به کاهش و حتی حذف توقفات جمع‌آوری سرباره شدیم. در این راستا، دو پروژه ثبت اختراع شد که حاصل ایده‌پردازی و خلاقیت دو نفر از کارکنان خلاق فولادسازی بود؛ به‌ نحوی‌ که با مقایسه میزان تولید نسبت به سال گذشته، حدود ۷۰ هزار تن افزایش ظرفیت تولید در فولاد هرمزگان به وجود آمد.

به گفته جمشیدی‌نیا، از ابتدای سال ۱۴۰۱، شرکت فولاد هرمزگان توانسته است پنج رکورد ماهانه تولید تختال و دو رکورد تولید روزانه را به ثبت برساند. همچنین میزان تولید در ۹ ماه امسال، بیشترین تولید ثبت‌شده از ابتدای راه‌اندازی در فولاد هرمزگان بوده که تمام این دستاوردهای قابل‌ تحسین حاصل تلاش جمعی مجموعه بوده است.

وی در ادامه ابراز کرد: امیدواریم در سه ماه پایانی سال بتوانیم با کاهش محدودیت‌های گاز و امکان تولید یا تامین آهن اسفنجی مورد نیاز، از ظرفیت اسمی عبور کنیم تا رکورد جدیدی در تولید سالانه تختال فولاد هرمزگان به ثبت برسانیم و در ادامه نیز با ادامه برنامه‌های بهبود فرایند در تمامی مجموعه‌های فولاد هرمزگان و اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و افزایش ظرفیت در واحد فولادسازی، شاهد توسعه روزافزون شرکت باشیم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=10111

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری