• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

حمایت ایمینو از دانش‌بنیان‌های کشور

  • کد خبر : 14735
  • 23 اسفند 1401 - 12:04
حمایت ایمینو از دانش‌بنیان‌های کشور
مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی گفت: ایمینو از 25 شرکت دانش‌بنیان بخش معدن و صنایع معدنی در سال 1401 حمایت کرده است.

مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی گفت: ایمینو از ۲۵ شرکت دانش‌بنیان بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۱۴۰۱ حمایت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مجید وفایی‌فرد بیان کرد: ایمینو با هدف شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند در بخش معدن و صنایع معدنی، برنامه برگزاری سلسله رویداد‌های دایان را اجرایی و طی امسال، پنج رویداد را در حوزه‌های فولاد، ماشین‌آلات و تجهیزات، بهداشت، ایمنی و محیط‌ زیست، فرآوری مواد معدنی و انقلاب صنعتی چهارم برگزار کرد.

وی افزود: در فرآیند برگزاری رویدادهای دایان، پس از غربال اولیه شرکت‌های دانش‌بنیان توسط مدیران و کارشناسان ایمینو، یک نشست با حضور افراد شاخص و صاحب‌ نظر در زمینه رویداد برگزار شده و پس از داوری، بین پنج تا ۶ شرکت دانش‌بنیان برای ارائه محصولات فناورانه خود در رویداد اصلی انتخاب می‌شوند.

مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی با بیان اینکه از جمله شاخص‌های مهم توسعه کشورهای پیشرفته، اختصاص قابل توجه افزایش جی دی پی به ابداعات و اختراعات است، ابراز کرد: در ایران نیز در سیاست‌های کلی علم و فناوری در افق ۱۴۰۴، سهم تعیین‌ شده تولید ناخالص داخلی از فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، ۵۰ درصد (۱۰ درصد فناوری‌های پیشرفته و ۴۰ درصد سایر فناوری‌ها) است.

وفایی‌فرد ادامه داد: ایمیدرو در تلاش است با اجرای طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی و درنتیجه، حمایت مالی و معنوی از شرکت‌های دانش‌بنیان، حضور این شرکت‌ها را در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی پررنگ تر سازد.

وی با بیان اینکه از میان هشت هزار و ۱۲۴ شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت شده در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، ۴۵۰ شرکت فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی شناسایی شده است، عنوان کرد: از این میان، ۱۰۸ شرکت در زنجیره صنعت فولاد، ۴۵ شرکت در زنجیره مس و ۱۱۷ شرکت در حوزه ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات هستند.

مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی اظهار کرد: علاوه‌براین، ۵۴ شرکت در حوزه فرآوری، ۵۴ شرکت در زنجیره اکتشاف و استخراج، ۱۸ شرکت در زنجیره سرب و روی، ۲۲ شرکت در حوزه محیط زیست، ۱۴ شرکت در زمینه استحصال فلزات گران‌بها و ۱۸ شرکت در سایر زمینه‌ها مشغول به فعالیت هستند.

وفایی‌فرد یادآور شد: ایمینو به عنوان یکی از واحداهای تابعه ایمیدرو، تلاش کرده تا سهم دانش‌بنیان‌ها را در اقتصاد بخش معدن و صنایع معدنی بهبود بخشد و از این رو، تاکنون موفق به برقراری ارتباط مستقیم با ۱۳۰ شرکت دانش‌بنیان شده و از نزدیک، چالش‌های پیش‌روی این شرکت‌ها را بررسی کرده است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14735

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.