• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان

  • کد خبر : 17031
  • 05 اردیبهشت 1402 - 13:31
دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان
مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان با ذخیره قطعی بالغ بر ۳۷۰ میلیون تن خبر داد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان با ذخیره قطعی بالغ بر ۳۷۰ میلیون تن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، سید حسین شهامی با تاکید بر اینکه پلایای مهرجان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلایای کشور شناخته می‌شود، بیان کرد: پلایای مهرجان در محل تلاقی سه استان خراسان جنوبی، اصفهان و یزد قرار دارد و عملیات اکتشاف این محدوده با ابلاغ موافقت دفتر امور اکتشاف وزارت صمت مبنی بر واگذاری پهنه مذکور به ایمیدرو از فروردین ماه ۱۳۹۶ آغاز شد.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مجتمع پتاس خور و بیابانک، گواهی کشف پلایای مهرجان با وسعتی بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع و ذخیره قطعی بیش از ۳۷۱ میلیون تن ماده معدنی دریافت شد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک تصریح کرد: ماده معدنی شورابه‌های این محدوده شامل پتاس، منیزیم، سدیم و سایر عناصر باارزش دیگر است که با اخذ این گواهی کشف، عملیات بهره‌برداری از آن به زودی وارد فاز اجرایی می‌شود.

شهامی خاطرنشان کرد: مجتمع پتاس خور و بیابانک، اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده پتاس کشور است که چهار پلایای اصلی کویر مرکزی ایران شامل پلایای ترود، میانی، خور و مهرجان جهت تولید بیش از ۲۰۰ هزار تن کلرید پتاسیم در سال با هدف خودکفایی کشور در تامین این ماده شیمیایی را در اختیار دارد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=17031

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.