• امروز : سه شنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 30 May - 2023

دلار، پیروز میدان بازار‌های جهانی

  • کد خبر : 14082
  • 15 اسفند 1401 - 12:28
دلار، پیروز میدان بازار‌های جهانی
قیمت طلای جهانی امروز دوشنبه 15 اسفند ماه با تقویت ارزش دلار جهانی کاهش یافت و مجموعه‌ای از داده‌های جدید این نگرانی را تقویت کرد که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان به افزایش نرخ‌ها برای مهار تورم ماندگار ادامه دهند.

قیمت طلای جهانی امروز دوشنبه ۱۵ اسفند ماه با تقویت ارزش دلار جهانی کاهش یافت و مجموعه‌ای از داده‌های جدید این نگرانی را تقویت کرد که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان به افزایش نرخ‌ها برای مهار تورم ماندگار ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای طلا پس از صعود به بالاترین قیمت خود از روز ۱۵ فوریه، به یک هزار و ۸۵۳ دلار و ۵۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز یک هزار و ۸۵۴ دلار و ۵۰ سنت قیمت‌گذاری شد. شاخص دلار افزایش یافت و شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها را در اختیار دارند، مقرون به صرفه‌تر کرد.

داده‌ها نشان داد که بخش خدمات ایالات‌ متحده در ماه فوریه با ثبت سفارش‌های جدید و اشتغال به بالاترین سطح بیش از یک سال اخیر رشد کرد که نشان می‌دهد رشد اقتصاد در سه ماهه اول ادامه دارد.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو بیان کرد: اگر داده‌های مربوط به تورم و بازار کار همچنان داغ‌تر از حد انتظار باشد، باید نرخ‌های بهره بالاتر خواهد رفت و بیشتر از آنچه سیاست‌گذاران فدرال رزرو در دسامبر پیش‌بینی کرده بودند، باقی خواهد ماند.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند مطرح کرد که می‌تواند سناریویی را متصور شود که در آن بانک مرکزی نرخ بهره ایالات‌ متحده را به محدوده ۵.۵ تا ۵.۷۵ درصد برساند. بازارهای پول انتظار دارند که نرخ هدف فدرال رزرو در ماه سپتامبر به ۵.۴۴۲ درصد برسد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز اذعان کرد که تورم در منطقه یورو در کوتاه‌مدت بالا خواهد ماند. بنابراین افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در اواخر این ماه به طور فزاینده‌ای قطعی است.

اگرچه طلا به عنوان محافظ در برابر تورم در نظر گرفته می‌شود اما افزایش نرخ بهره برای کاهش فشار قیمت‌ها، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش، به ۲۱ دلار و دو سنت، پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش، به ۹۷۰ دلار و ۸۴ سنت و پالادیم با ۰.۶ درصد کاهش، به یک هزار و ۴۴۳ دلار و ۶۵ سنت رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14082

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها