• امروز : چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024

رشد تولید زغال‌سنگ در چین

  • کد خبر : 14938
  • 25 اسفند 1401 - 9:48
رشد تولید زغال‌سنگ در چین
تولید زغال‌سنگ چین طی دو ماه‌ ابتدایی سال 2023 میلادی، ۵.۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

تولید زغال‌سنگ چین طی دو ماه‌ ابتدایی سال ۲۰۲۳ میلادی، ۵.۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، داده‌ها نشان داد که با ظرفیت جدید استخراج و تشویق معدنکاران به افزایش تولید برای بهبود امنیت انرژی، تولید زغال‌سنگ چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵.۸ درصد رشد پیدا کرد.

بر اساس داده‌های اداره ملی آمار چین، بزرگ‌ترین معدنکار و مصرف‌کننده زغال‌سنگ جهان، ۷۳۴.۲۳ میلیون تن سوخت را در دوره ماه‌های ژانویه تا فوریه ۲۰۲۳ تولید کرد که این میزان برابر با ۶۸۶.۶ میلیون تن در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ بوده است. افزایش شدید قیمت جهانی زغال‌سنگ و اختلال در زنجیره تامین انرژی بعد از جنگ روسیه و اوکراین، پکن را بر آن داشت تا امنیت انرژی را به طور فزاینده‌ای در اولویت قرار دهد.

استخراج‌کنندگان با پیش‌بینی بهبود تقاضا پس از لغو محدودیت‌های کووید ۱۹ در پایان سال گذشته، تولید خود را افزایش دادند.

دولت چین در سال گذشته، ۲۶۰ میلیون تن ظرفیت جدید استخراج زغال‌سنگ را تایید و برخی از معادن تعطیل را بازگشایی کرد. استان شانشی و مغولستان داخلی چین، دو قطب اصلی معدن چین از نظر تولید، متعهد شده‌اند که تولید را به ترتیب حداقل ۵ و ۲ درصد در سال جاری افزایش دهند.

داده‌های اداره ملی آمار چین نشان می‌دهد که در دوره دو ماه ابتدایی سال جاری میلادی، چین ۷۷.۶۳ میلیون تن کک تولید کرده که ۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14938

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.