• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

رشد ۶ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

  • کد خبر : 19445
  • 02 خرداد 1402 - 11:47
رشد ۶ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: مدیران و کارکنان این شرکت با ثبت رکورد ماهانه‌ای دیگر در اردیبهشت‌ ماه 1402، میزان تولید شرکت را طی دو ماه ابتدای امسال به 312 هزار و 802 تن تختال افزایش دادند و رشد 6 درصدی را تجربه کردند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: مدیران و کارکنان این شرکت با ثبت رکورد ماهانه‌ای دیگر در اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۲، میزان تولید شرکت را طی دو ماه ابتدای امسال به ۳۱۲ هزار و ۸۰۲ تن تختال افزایش دادند و رشد ۶ درصدی را تجربه کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان به‌ عنوان یکی از فولادسازان پیشرو در عرصه تولید، همواره روبه‌ جلو حرکت کرده است و به‌ ویژه طی دو سال گذشته حتی با وجود محدودیت‌های شدید در حوزه انرژی، با رکوردشکنی‌های روزانه، ماهانه و سالانه، ثابت کرده است که مشکلات، عزم مدیران و کارکنان را برای دستیابی به اهداف استوارتر می‌کند.

وی عنوان کرد: در فروردین‌ ماه امسال توانستیم ۱۵۶ هزار و ۲۳۷ تن تختال تولید و از رکورد آذر ماه سال ۱۴۰۱ عبور کنیم اما این رکورد در اردیبهشت‌ ماه نیز ادامه یافت و توانستیم با تولید ۱۵۶ هزار و ۵۶۵ تن تختال در این ماه، شاهد رکوردشکنی دیگر از فولادمردان هرمزگان باشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تاکید کرد: با ثبت دو رکورد تولید ماهانه از ابتدای سال جاری، در مجموع توانستیم ۳۱۲ هزار و ۸۰۲ تن تختال تولید کنیم که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶ درصدی را نشان می‌دهد. ضمن اینکه ثبت دو رکورد متوالی و این میزان تولید در نوع خود، یک رکورد جدید در تاریخ فولاد هرمزگان محسوب می‌شود.

معروفخانی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای افزایش تولید و ثبت رکورد در فولاد هرمزگان، مطرح کرد: همان‌ طور که گفته شد، در این شرکت تفکر حرکت روبه‌ جلو و شعار «ما می‌توانیم» حاکم است؛ همچنان که در دو سال اخیر موفق به ثبت رکوردهای متعدد شده‌ایم.

وی در ادامه مطرح کرد: عواملی نظیر بهبود مداوم فرایندهای تولید در همه نواحی از جمله تامین مواد اولیه باکیفیت، تولید آهن اسفنجی با متالیزاسیون بالای ۹۲ درصد، اتخاذ تدابیر مختلف در واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم همچون کاهش توقفات سرباره، کاهش توقفات برنامه‌ای و اضطراری، کاهش مصرف قراضه، کاهش زمان تخلیه تا تخلیه کوره، کاهش زمان آماده‌سازی کوره، اجرای پروژه استراتژیک و افزایش راندمان واحد ریخته‌گری مداوم در راستای افزایش تولید، از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در کسب این موفقیت‌ها بوده‌اند که در صورت رفع کامل محدودیت‌های موجود در تامین مواد اولیه و انرژی، روند روبه‌رشد کمی و کیفی این شرکت همچنان می‌تواند ادامه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به نام‌گذاری شعار «مهار تورم، رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری در سال جاری، یادآور شد: فولاد هرمزگان با هدف تحقق این راهبرد و رسیدن به‌ تمامی برنامه‌های سالانه، تلاش خواهد کرد که بتواند سهم خود را در رشد تولید و اقتصاد کشور ادا کند.

معروفخانی با تاکید بر اهمیت و نقش تولید بر مهار تورم یادآور شد: امیدواریم محدودیت‌های انرژی در سال جاری به حداقل برسد و فولادسازان با تمام ظرفیت خود به کار تولید که از مهم‌ترین مولفه‌های اثرگذار در توسعه اقتصادی و کاهش تورم است، همت گمارند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19445

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.