• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

روند کند افزایش قیمت نفت

  • کد خبر : 19589
  • 03 خرداد 1402 - 8:27
روند کند افزایش قیمت نفت
قیمت نفت در پی کاهش ذخایر آمریکا و هشدار وزیر انرژی عربستان به سفته‌بازان که دورنمای کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس را برانگیخت، در معاملات روز چهارشنبه بیش از یک دلار افزایش پیدا کرد.

قیمت نفت در پی کاهش ذخایر آمریکا و هشدار وزیر انرژی عربستان به سفته‌بازان که دورنمای کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس را برانگیخت، در معاملات روز چهارشنبه سوم خرداد ماه بیش از یک دلار افزایش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۶۸ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش یافت و به ۷۷ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۷۵ سنت معادل یک درصد افزایش، به ۷۳ دلار  و ۶۶ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت و شاخص نفت آمریکا روز گذشته، با بیش از یک درصد افزایش بسته شده بودند.

ادوارد مویا، تحلیلگر شرکت «OANDA» بیان کرد: پس از تهدید فروشندگان استقراضی توسط وزیر انرژی عربستان سعودی، قیمت نفت رو به افزایش گذاشت. عربستان سعودی احتمالا هر آنچه لازم باشد، برای دفاع از قیمت‌ها انجام خواهد داد.

نگرانی‌ها نسبت به محدودتر شدن عرضه پس از اینکه وزیر انرژی عربستان سعودی به فروشندگان استقراضی هشدار داد مراقب باشند، افزایش یافت. بعضی از سرمایه‌گذاران این تهدید را به عنوان سیگنالی ارزیابی کردند که گروه اوپک پلاس ممکن است کاهش بیشتر تولید را در نشست چهارم ژوئن وزیران این گروه بررسی کند.

تینا تنگ، تحلیلگر شرکت CMC مارکتس در یادداشتی گفت: قیمت نفت تحت تاثیر گمانه‌زنی‌ها که اوپک پلاس ممکن است برای حفظ ثبات قیمت، تولید خود را به میزان بیشتری کاهش دهد، جهش پیدا کرد.

عامل دیگری که از افزایش قیمت نفت حمایت کرد، انتشار آمار صنعتی در اواخر روز گذشته بود که نشان داد ذخایر نفت خام و فرآورده‌های نفتی آمریکا کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

طبق آمار موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۹ ماه می، حدود ۶.۸ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است. ذخایر بنزین در همین مدت حدود ۶.۴ میلیون بشکه و ذخایر سوخت‌های تقطیری حدود ۱.۸ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است. اگر آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا که امروز منتشر می‌شود، این آمار را تایید کند، ذخایر بنزین آمریکا برای سومین هفته متوالی کاهش پیدا کرده و به پایین‌ترین سطح پیش از تعطیلات روز یادبود از سال ۲۰۱۴ رسیده است.

تعطیلات روز یادبود در آمریکا امسال روز ۲۹ می است و معمولا زمان آغاز اوج گیری سفرهای تابستانی در این کشور است.

بازارها همچنان نگران مذاکرات پیرامون سقف بدهی دولت آمریکا هستند. دور دیگر مذاکرات برای افزایش سقف بدهی روز گذشته بدون هیچ نشانه‌ای از پیشرفت پایان یافت؛ در حالی که مهلت دولت برای افزایش سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری یا ریسک نکول بدهی، نزدیک‌تر می‌شود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19589

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها