• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

احداث نیروگاه‌های زغال‌سوز در چین افزایش یافت

  • کد خبر : 28003
  • 14 شهریور 1402 - 6:31
احداث نیروگاه‌های زغال‌سوز در چین افزایش یافت
بزرگ‌ترین شرکت تولید نیروی زغال‌سوز چین در پی اولویت یافتن امنیت انرژی، قصد دارد بعضی پروژه‌های مسکوت را احیا کند.

بزرگ‌ترین شرکت تولید نیروی زغال‌سوز چین در پی اولویت یافتن امنیت انرژی، قصد دارد بعضی پروژه‌های مسکوت را احیا کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، اولویت یافتن امنیت انرژی بر گذار انرژی، فرصت‌هایی را برای تقویت ظرفیت نیروی زغال‌سوز در چین گشوده است و شرکت شنهوا انرژی قصد دارد نیروگاه‌های زغال‌سوز بیشتری را پیش از سال ۲۰۲۵ احداث کند.

این شرکت، واحدی از شرکت چاینا انرژی اینوستمنت است که بزرگ‌ترین شرکت معدنی زغال‌سنگ چین به شمار می‌رود. مجموع تولید زغال‌سنگ چین در سال ۲۰۲۲، به میزان ۹ درصد رشد پیدا کرد و به ۴.۵ میلیارد تن رسید که معادل نیمی از تولید جهانی بود.

بلومبرگ به نقل از شو مینگ جون، مدیرکل این شرکت نوشت: با پیشرفت دور اخیر بهینه‌سازی نیروی برق کشور، این شرکت از پنجره فرصت برای توسعه نیروی حرارتی استفاده می‌کند.

چین از ابتدای سال میلادی گذشته، ظرفیت تولید نیروی زغال‌سوز جدید را با سرعت زیادی تایید کرده است. در نتیجه مجموع ظرفیت تاییدشده، به ۱۵۲ گیگاوات رسیده است که بیشتر از کل ظرفیت تولید نیروی زغال‌سوز فعال در اروپاست.

چین در نیمه اول امسال، بیش از ۵۰ گیگاوات ظرفیت تولید نیروی زغال‌سوز جدید تصویب کرده است. این وضعیت، انتقادهای زیادی را از سوی مدافعان محیط زیست برانگیخت اما دولت چین به اولویت‌های خود پایبند ماند و تاکید کرد که به تولید نیروی زغال‌سوز برای جبران کاهش تولید نیروی بادی و خورشیدی نیاز دارد.

اروپا هم در فقدان گاز ارزانی که از طریق خط لوله از روسیه وارد می‌کرد، به سمت و سوی زغال‌سنگ بازگشته است. با وجود ظرفیت عظیم بادی و خورشیدی در سراسر این قاره، کشورهای اروپایی دریافتند که به تولید برق نیاز دارند و به زغال‌سنگ روی آوردند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آلمان که پرچم‌دار گذار انرژی اروپایی بود، اوایل امسال با تصمیم‌گیری برای انحلال یک مزرعه بادی برای توسعه یک معدن زغال‌سنگ، خبرساز شد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=28003

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.