• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024

شرکت‌ «Black Rock Mining» به دنبال تامین خوراک آند شرکت «Posco»

  • کد خبر : 20664
  • 17 خرداد 1402 - 15:35
شرکت‌ «Black Rock Mining» به دنبال تامین خوراک آند شرکت «Posco»
شرکت «Black Rock Mining» با امضای یک قرارداد انحصاری الزام‌آور با شرکت «Posco» و دریافت پیش‌پرداخت 10 میلیون دلاری، با تامین خوراک آند شرکت «Posco» در کره‌جنوبی موافقت کرده است.

شرکت «Black Rock Mining» با امضای یک قرارداد انحصاری الزام‌آور با شرکت «Posco» و دریافت پیش‌پرداخت ۱۰ میلیون دلاری، با تامین خوراک آند شرکت «Posco» در کره‌جنوبی موافقت کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌ آنلاین» و به‌ نقل از موسسه «Fastmarkets»، شرکت «Black Rock Mining» در روز دوشنبه ۲۹ می ۲۰۲۳ اعلام کرد که این شرکت بازپرداخت ۱۰ میلیون دلاری را با تامین گرافیت لایه‌ای از پروژه «Mahenge» خود در تانزانیا انجام می‌دهد. شرکت «Black Rock Mining» قصد دارد این مبلغ را در توسعه پروژه «Mahenge» سرمایه‌گذاری کند.

شرکت «Black Rock Mining» که در بورس اوراق بهادار استرالیا فهرست شده است، در حال طی کردن روند تامین مالی از محل استقراض است. شرکت «Posco» با تبدیل پیش‌نویس این قرارداد که در روز ۲۳ دسامبر ۲۰۲۱ تهیه و امضا شده بود، با یک قرارداد کامل راه را برای حرکت شرکت «Black Rock Mining» به سمت تولید تجاری هموار می‌کند.

این قرارداد بین شرکت تابعه «Black Rock Mining» در تانزانیا به نام «Faru Graphite» و شرکت تولیدکننده باتری با شرکت تابعه «Posco Future M» که ۶۰ درصد از سهام آن متعلق به شرکت «Posco» است، بسته شد.

قرارداد بین شرکت «Black Rock Mining» و شرکت «Posco» این اطمینان را به مشتریان می‌دهد که محصول گرافیت تولیدی ارزش و کیفیت بالایی دارد. بر همین اساس محصول تولیدی واجد شرایط عرضه به بازارهای مصرف‌کننده تحت یک قرارداد فروش طولانی مدت خواهد بود.

جان دی وریز، مدیر اجرایی شرکت «Black Rock Mining» عنوان کرد که پروژه «Mahenge» تنها پروژه گرافیت در مقیاس بزرگ خارج از چین است که مقدار تولید بالایی دارد. لازم به ذکر است که شرکت «Posco» در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۵ درصد از سهام شرکت «Black Rock Mining» را خریداری کرد.

موسسه «Fastmarkets» اعلام کرد که طبق این قرارداد، شرکت «Posco» می‌تواند ۱۰۰ درصد از گرافیت دانه‌بندی شده را تا زمان ادامه استخراج از پروژه مذکور دریافت کند. لازم به ذکر است که گرافیت دانه‌بندی شده، ماده اولیه برای استفاده از مواد آند فعال برای تولید باتری‌های لیتیوم‌یونی است.

ارزیابی قیمت هفتگی موسسه «Fastmarkets» برای گرافیت لایه‌ای با غلظت ۹۴ درصد کربن مش منفی ۱۰۰، با شرط تحویل محصول در بنادر چین با تقبل هزینه ارسال توسط فروشنده، رقم ۶۷۰ تا ۷۱۵ دلار در هر تن را در روز ۲۵ می ۲۰۲۳ نشان داد.

به دلیل کاهش حجم تقاضای بیش‌تر از حد انتظار در بخش آند، قیمت آن از ۸۳۰ دلار در هر تن در روز ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲، به حدود ۱۱۵ تا ۱۶۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

انتظار می‌رود تجارت آند شرکت «Posco»، به ۳۰ هزار تن در سال از پروژه متعلق به شرکت «Black Rock Mining» با حداقل عرضه ۲۰ هزار تن در هر سال نیاز داشته باشد. همچنین این انتظار وجود دارد که تقاضا برای آند در بازار با افزایش فروش خودروهای الکتریکی به سرعت رشد کند.

شرکت «Posco» پیش‌بینی می‌کند که نیاز آن به کنسانتره گرافیت از ۱۱۴ هزار تن در سال ۲۰۲۲، به ۲۲۹ هزار تن در سال ۲۰۲۵ افزایش یابد و در سال ۲۰۳۰ به ۴۱۷ هزار تن برسد.

این شرکت پیش‌بینی می‌کند که برای رشد تجارت آند خود از ۸۲ هزار تن سالانه در سال ۲۰۲۲ به ۳۲۰ هزار تن سالانه تا سال ۲۰۳۰، نیازمند افزایش حجم گرافیت لایه‌ای باشد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20664

نوشته‌های مشابه

03خرداد
زنگ خطر برای صنعت فولاد ژاپن به صدا درآمد
در پی ثبت قرارداد احتمالی میان غول‌های معدنی جهان،

زنگ خطر برای صنعت فولاد ژاپن به صدا درآمد

03خرداد
گرافیت در فهرست مواد اولیه استراتژیک کمیسیون اروپا باقی ماند
03خرداد
قیمت روی از صعود بیشتر بازماند
هم‌زمان با افت 2 درصدی،

قیمت روی از صعود بیشتر بازماند

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.