• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024

شرکت فولاد خوزستان بی‌توقف در مسیر توسعه

  • کد خبر : 35378
  • 14 آذر 1402 - 15:24
شرکت فولاد خوزستان بی‌توقف در مسیر توسعه
شرکت فولاد خوزستان به عنوان برترین‌ صادرکننده شمش فولاد در کشور، اهداف توسعه‌محوری برای خود تدوین کرده و به دنبال گسترش تجارت و دستیابی به بازارهای صادراتی جدید است.

شرکت فولاد خوزستان به عنوان برترین‌ صادرکننده شمش فولاد در کشور، اهداف توسعه‌محوری برای خود تدوین کرده و به دنبال گسترش تجارت و دستیابی به بازارهای صادراتی جدید است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شرکت فولاد خوزستان، گزارش منتشره از وضعیت هشت‌ ماهه شرکت فولاد خوزستان از چند منظر قابل‌توجه است. نخست، تولید دو میلیون و ۳۰۰ هزار تنی شمش با وجود محدودیت‌های انرژی که رقمی قابل تامل است. محدودیت‌هایی که تابستان امسال به مراتب سخت‌تر از سال‌های گذشته بوده است؛ به طوری که طبق آمار رسمی باعث از دست رفتن ۵۴۰ هزار تن از تولید برنامه‌ریزی‌ شده اما علی‌رغم تمام محدودیت‌ها، شرکت فولاد خوزستان موقعیت محکم خود را در بازارهای داخلی و صادراتی حفظ کرده است.

صادرات ۹۰۰ هزار تن محصول به کشورهای هدف در شرایطی که منطقه درگیر حوادث مختلف از جمله جنگ روسیه و اوکراین، دامپینگ قیمتی روسیه و مازاد عرضه است، نشان از مرغوبیت شمش فولاد خوزستان، وفاداری بازارهای هدف این شرکت و توان این شرکت در بازارهای بین‌المللی دارد. نکته‌ حائز اهمیت صادرات این حجم از شمش که از طریق صادرات مستقیم و همچنین رینگ صادراتی بورس کالای ایران صورت می‌پذیرد، این است که ارز حاصل از صادرات مستقیما وارد چرخه ارز می‌شود و کمک شایانی به درآمد ارزی کشور می‌کند.

به گفته رضا وکیلی، معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان، این شرکت به دنبال ایجاد و تثبیت بازارهای جدید صادراتی در شمال آفریقا و کشورهای حوزه خلیج‌ فارس است. در صورت گشایش بازارهای یاد شده، افق جدیدی پیش روی بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌ی شمش صادراتی فولاد ایران باز می‌شود. پوشش ۹۰ درصدی درآمد سال گذشته در هشت ماهه امسال، نوید روزهای خوشی در آینده را می‌دهد؛ البته در کنار فروش شمش، محصولات دیگر شامل گندله و آهن اسفنجی نیز در بازارهای داخلی عرضه می‌شود.

۴۰ همت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف در راستای پایداری تولید، بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور با ظرفیت سالیانه دو میلیون تن، احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض، احداث نیروگاه اختصاصی به همراه صدها طرح توسعه‌ای دیگر، زمینه‌ساز دستیابی به گام چهارم توسعه یعنی تولید ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد معادل سهم ۲۵ درصدی بازار در افق ۱۴۱۰ است.

در همین راستا مسیر هموار توسعه مجموعه فولاد خوزستان از سوی مدیران ترسیم و بابه‌کارگیری منابع انسانی متخصص و متعهد شکل اجرایی به خود گرفته است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=35378

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.