• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
استاندار آذربایجان شرقی:

شرکت ملی مس، الگویی برای سایر مجموعه‌هاست

  • کد خبر : 19688
  • 04 خرداد 1402 - 8:15
شرکت ملی مس، الگویی برای سایر مجموعه‌هاست
استاندار آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم با الگوی جهادی که در شرکت مس شکل گرفته و به یک الگو برای دیگر مجموعه‌ها تبدیل شده است، شاهد رشد مضاعف تولید و توسعه در مجتمع مس سونگون باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم با الگوی جهادی که در شرکت مس شکل گرفته و به یک الگو برای دیگر مجموعه‌ها تبدیل شده است، شاهد رشد مضاعف تولید و توسعه در مجتمع مس سونگون باشیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، عابدین خرم با بیان این مطلب در گردهمایی مدیران و فعالان بازار سرمایه، درخصوص ظرفیت‌های شرکت مس در آذربایجان شرقی، عنوان کرد: ما یک عقب‌ماندگی دو دهه‌ای در مس سونگون داشتیم، در دولت سیزدهم گام‌های اساسی برای جبران این عقب‌ماندگی برداشته شده است و با توجه به اینکه مس سونگون رتبه اول اشتغال‌زایی را در استان آذربایجان‌ شرقی دارد، مس باید پیشران توسعه استان باشد.

وی افزود: حق مردم استان و جایگاه آن برای برخورداری از دستاوردهای مجتمع مس سونگون بسیار بالاست و همه باید دست به دست دهیم تا با یک نگاه و برنامه‌ریزی علمی، مسئله مس را در استان پیش ببریم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حجم بالای سرمایه‌گذاری‌های انجام‌ شده در مجتمع مس سونگون در دولت سیزدهم، مطرح کرد: ارزش افزوده مس سونگون در دولت قبلی ۲ درصد بود که این رقم باید به ۸ درصد برسد. مجتمع مس سونگون به دنبال آن است که بیش از ۳۰۰ مگاوات برق تولید کند و شرکت‌های صنعتی و تولیدی دیگر استان نیز برنامه‌های مهمی در زمینه تولید انرژی برق در دست اجرا دارند.

خرم با ابراز خرسندی از میزبانی برندهای سرمایه‌گذاران در استان آذربایجان ‌شرقی، تصریح کرد: توسعه جایگاه مجتمع مس سونگون در حالی که در دو دهه اخیر رشدی نداشته، بسیار موضوع قابل اهمیتی است و امید که این برنامه‌ریزی‌ها عامل توسعه شده و به جایگاه واقعی خود برسد. آذربایجان شرقی، استان تولید، تجارت و صادرات است و دولت سیزدهم ما را مکلف کرده است که آن را به جایگاه واقعی‌ برسانیم.

وی افزود: امروز مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استان بدون وقفه فعالیت می‌کند تا هرگونه موانع احتمالی پیش روی سرمایه‌گذاران را برطرف کند. بخش‌های خصوصی، دولتی و مردم را سه ضلع توسعه استان می‌دانیم و بر این مبنا همه توان خود را برای حمایت از سرمایه‌گذاران به کار می‌بندیم.

استاندار آذربایجان شرقی ایراز کرد: آذربایجان شرقی از نظر موقعیت جغرافیایی نیز منحصربه‌فرد بوده و باید جایگاه تاریخی آن احیا شود. بخش خصوصی در دولت سیزدهم ۲۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان در دست اجرا دارد که در تاریخ این خطه بی‌مانند است.

خرم تاکید کرد: اعتماد خوبی بین بخش دولتی و بخش خصوصی در استان برقرار بوده و مزیت‌های نسبی استان از قبیل منطقه آزاد ارس، منطقه ویژه اقتصادی سهلان و همسایگی با قفقاز و ترکیه در خدمت سرمایه‌گذاران و توسعه است.

وی یادآور شد: بیش از ۵۰ شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی داریم اما زنجیره تولید کامل نیست و به جد برای تحقق آن می‌کوشیم. به عنوان نمونه، ما واحد‌های تولید قطعات مختلف خودرو را در استان داریم که به همین دلیل نیز تولید خودرو در استان به طور جدی دنبال می‌شود و با شرکت‌های بزرگ خودروسازی در این باره گفت‌وگو داریم. در هر حوزه‌ای که کسی بخواهد در استان سرمایه‌گذاری کند، فرصت‌ها و بسترهای لازم ایجاد شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به روند روبه‌جلوی تولید صنعتی در آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم، اظهار داشت: به عنوان نمونه تولید تراکتور از ۲۲ هزار دستگاه، به بیش از ۳۴ هزار دستگاه در یک سال افزایش یافته و چهار محصول جدید در آن تولید شده است.

خرم در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه تسهیل و رفع موانع تولید در خدمت سرمایه‌گذاران در آذربایجان شرقی هستیم. در حوزه سرمایه ثابت و سرمایه در گردش نیز دستاوردهای خوبی در حوزه تولید و صنعت داشتیم که البته به آن قانع نیستیم.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19688

نوشته‌های مشابه

03خرداد
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد
با هدف بررسی عملکرد منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲،

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن طلای کردستان برگزار شد

03خرداد
راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا مطرح کرد:

راشا، اهرم اجرایی هوش مصنوعی در صنعت فولاد

01خرداد
پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی
مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا مطرح کرد:

پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصدی پروژه هیمکو در بندر شهید رجایی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.