• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

صدور پروانه‌های اکتشافی پلی‌‌متال برای مجتمع معدنی انگوران

  • کد خبر : 20617
  • 17 خرداد 1402 - 8:37
صدور پروانه‌های اکتشافی پلی‌‌متال برای مجتمع معدنی انگوران
مدیرعامل مجتمع سرب و روی انگوران از صدور چهار فقره پروانه اکتشافی برای این مجتمع خبر داد.

مدیرعامل مجتمع سرب و روی انگوران از صدور چهار فقره پروانه اکتشافی برای این مجتمع خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، امید فلاح در جمع فعالان معدنی استان زنجان با بیان این مطلب گفت: با پیگیری‌های مستمر مجتمع سرب و روی انگوران برای صدور پروانه‌های چهارگانه و شروع اکتشافات مناطق امیدبخش، فصل جدیدی از مسئولیت معدنی و نیز مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت به عنوان زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران آغاز خواهد شد.

وی افزود: پروانه‌های اکتشافی صادر شده در حوزه پلی‌متال است که ۲۵ کیلومتر مربع از محدوده‌های امیدبخش منطقه حلب شهرستان ماه‌نشان را در بر می‌گیرد.

مدیرعامل مجتمع سرب و روی انگوران عنوان کرد: اکنون در مرحله تهیه اسناد مناقصه برای اجرای عملیات اکتشافی هستیم و به امید خدا تا یک ماه آینده، مناقصه برگزار و مشاور اکتشاف صاحب صلاحیت از نظر فنی و قیمت انتخاب خواهد شد. پیش‌بینی ما این است که در نیمه دوم ۱۴۰۲، مرحله نخست عملیات اکتشافی به اتمام برسد و پس از آن، وارد مرحله دوم اکتشاف خواهیم شد.

فلاح همچنین با اشاره به احیای سدهای باطله در این مجمع، تصریح کرد: مجتمع سرب و روی انگوران در راستای تحقق توسعه پایدار به عنوان یکی از رسالت‌های پیش رو، احیای سدهای باطله را به عنوان یکی از مسئولیت‌های اجتماعی اجرایی کرد. برای این منظور، کاشت ۴۵۰ اصله درخت متناسب با آب و هوای منطقه توسط کارکنان و بسیجیان این مجتمع انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: احیای ۱۷ هکتار از سدهای باطله در ۳ فاز، برای نخستین بار در کشور در برنامه مجتمع سرب و روی انگوران قرار دارد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20617

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.