• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

صعود ادامه‌دار شاخص بورس

  • کد خبر : 20142
  • 09 خرداد 1402 - 10:35
صعود ادامه‌دار شاخص بورس
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۹ خرداد ماه، با ۱۳ هزار و ۴۲ واحد افزایش، در ارتفاع دو میلیون و ۲۸۸ هزار واحدی ایستاد.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۹ خرداد ماه، با ۱۳ هزار و ۴۲ واحد افزایش، در ارتفاع دو میلیون و ۲۸۸ هزار واحدی ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۱۰هزار و ۸۸۴ واحد افزایش، به ۷۷۳ هزار و ۸۹۳ واحد و شاخص قیمت با ۶ هزار و ۳۶۶ واحد رشد، به ۴۵۲ هزار و ۶۵۳ واحد رسید.

همچنین بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۹۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۱ هزار و ۴۸ میلیارد ریال معامله شد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس با یک هزار و ۸۴۸ واحد، گروه مپنا با یک هزار و ۵۲۰ واحد، بانک تجارت با ۸۳۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۵۷۵ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر با ۵۳۳ واحد، صنایع شیمیایی ایران با ۴۱۵ واحد و بانک ملت با ۳۸۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

همچنین گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۲۰۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غیر با ۱۷۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۴۱ واحد، بانک پاسارگاد با ۱۱۷ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه بودند.

بر پایه این گزارش، امروز سه‌شنبه ۹ خرداد ماه، پرداخت الکترونیک پاسارگاد، مهندسی نصر ماشین، زامیاد، بانک تجارت، بانک ملت، سایپا و ایران‌خودرو در نمادهای پرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۹۵۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۷۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در پایان معاملات ۲۲۶ واحد افزایش داشت و به ۲۸ هزار و ۸۲۶ واحد رسید.

در این بازار بیش از هفت میلیارد و ۳۳۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات فرابورس بیش از ۳۷۶ هزار و ۵۱۹ نوبت بود.

آهن و فولاد غدیر ایرانیان، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، بهمن دیزل، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و گروه انتخاب الکترونیک آرمان تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل ایران‌‎خودرو دیزل، بانک دی، سنگ آهن گهرزمین، نفت پاسارگاد و پخش هجرت با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20142

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.