• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

صعود طلای جهانی دوام نداشت

  • کد خبر : 19422
  • 02 خرداد 1402 - 7:29
صعود طلای جهانی دوام نداشت
قیمت طلا امروز سه‌شنبه دوم خرداد ماه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و اظهارات تند برخی از اعضای فدرال رزرو کاهش یافت.

قیمت طلا امروز سه‌شنبه دوم خرداد ماه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و اظهارات تند برخی از اعضای فدرال رزرو کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا به یک هزار و ۹۶۴ دلار رسید و در بازار معاملات آمریکا نیز یک هزار و ۹۶۵ دلار قیمت‌گذاری شد. شاخص دلار ثابت بود و باعث کاهش جذابیت طلا برای خریداران خارجی شد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات‌ متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته در خصوص افزایش سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری دولت ایالات‌ متحده تنها ۱۰ روز قبل از نکول احتمالی اقتصاد به توافق نرسیدند اما متعهد به ادامه گفت‌وگو شدند.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس بیان کرد که ممکن است به افزایش نرخ بهره نیاز باشد و این افزایش به تقاضا برای دارایی با بازده صفر آسیب می‌رساند. با این حال، تحلیلگران اظهار کردند که به نظر می‌رسد که خطرات مهم برای طلا کاهشی است زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هشدار می‌دهد که ممکن است زمان توقف افزایش نرخ رسیده باشد.

ابزار «CME FedWatch» نشان داد که بازارها در حال حاضر با احتمال ۸۴.۷ درصدی قیمت‌گذاری شده‌اند که فدرال رزرو در ماه آینده بر روی نرخ‌ها ثابت بماند.

یک نظرسنجی در روز گذشته نشان داد که اقتصاددانان انتظارات خود از زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را عقب انداخته‌اند و پیش‌بینی‌های خود را برای تورم و قدرت بازار کار افزایش داده‌اند.

نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس هشدار داد که اگرچه ممکن است بدترین فشارهای بخش بانکی به پایان رسیده باشد اما تاریخ نشان می‌دهد که نباید مشکلات بیشتر را رد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۵۵ سنت، پالادیم با ۰.۴ درصد کاهش، به یک هزار و ۴۸۵ دلار و ۵۹ سنت و بهای پلاتین در یک هزار و ۶۶ دلار و ۵۹ سنت ثابت باقی ماند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19422

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها