• امروز : سه شنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 30 May - 2023

طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان بخش معدن و صنایع معدنی

  • کد خبر : 13976
  • 14 اسفند 1401 - 12:20
طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان بخش معدن و صنایع معدنی
رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: طرح توانمند‌سازی فارغ‌التحصیلان جوان طرح فاجد در بخش معدن و صنایع معدنی، در آستانه اجرایی شدن است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: طرح توانمند‌سازی فارغ‌التحصیلان جوان طرح فاجد در بخش معدن و صنایع معدنی، در آستانه اجرایی شدن است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه‌الله جعفری بیان کرد: ایمیدرو به عنوان متولی و تسهیل‌گر توسعه زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی، با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن ایران، در نظر دارد با هدف توانمنـد‌سازی این بخـش و تامین نیروی انسانی متخصص و مجرب مورد نیاز، اقدام به اجرای طرح فاجد کند.

وی افرود: این طرح با برگزاری دوره‌های کارورزی و درنتیجه کارآمدتر کردن تحصیلات دانشگاهی، بستر ایجاد فرصت‌های شغلی فراگیر بـرای فـارغ‌التحصیلان جـوان دانشگاه‌ها و موسسـات آموزش عـالی را فراهم می‌کند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه در مرحله نخست این طرح، ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حائز شرایط مورد پذیرش قرار می‌گیرند، تصریح کرد: دارندگان مدرک مقطع کارشناسی و بالاتر در رشته‌های زمین‌شناسی (همه گرایش‌ها) و مهندسی معدن (همه گرایش‌ها) در این طرح آموزش خواهند دید.

جعفری ادامه داد: فارغ‌التحصیلان کارشناسی در رشته‌های مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، شیمی، مهندسی متالورژی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و انرژی، مهندسی عمران و ژئوفیزیک (همه گرایش‌ها به جز زلزله) و بهداشت حرفه‌ای و ایمنی، از دیگر پذیرفته‌شدگان خواهند بود.

قاسم حسن‌زاده، مجری طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان نیز درباره جزئیات این طرح، اذعان کرد: دوره‌دیدگان طرح یاد شده تحت عنوان کارورز به واحدهای پذیرنده مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی، معرفی و به مدت ۱۱ ماه مشغول به‌کار خواهند شد تا از نزدیک با محیط کار و شرایط حاکم بر آن آشنا شوند.

وی ادامه داد: در طرح فاجد، کمک هزینه پرداختی، برای کارورز بر اساس حداقل دستمزد مورد تایید وزارت کار در نظر گرفته شده است که ۵۰ درصد آن توسط بنگاه‌های پذیرنده و ۵۰ درصد دیگر توسط ایمیدرو از محل ماده ۱۷ اساسنامه تامین اعتبار خواهد شد.

مجری طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود پس از پایان دوره مذکور، بیشتر این کارورزان در بنگاه‌های پذیـرنده مشغـول به‌کار شوند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=13976

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها