• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

طلای جهانی بر موانع پیش روی خود چیره خواهد شد؟

  • کد خبر : 20607
  • 17 خرداد 1402 - 8:33
طلای جهانی بر موانع پیش روی خود چیره خواهد شد؟
شورای جهانی طلا اعلام کرد که بانک‌های مرکزی نسبت به طلا در برابر افزایش نرخ بهره خوش‌بین هستند.

شورای جهانی طلا اعلام کرد که بانک‌های مرکزی نسبت به طلا در برابر افزایش نرخ بهره خوش‌بین هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، طلا همچنان مورد توجه بانک‌های مرکزی به عنوان یک دارایی ذخیره است. بر اساس نظرسنجی شورای جهانی طلا، نزدیک به یک چهارم از ۵۹ بانک مرکزی مورد بررسی قصد دارند ذخایر طلای خود را در ۱۲ ماه آینده افزایش دهند.

نظرسنجی روز سه‌شنبه ۶ ژوئن نشان داد که هفت بانک از هر ۱۰ بانک مرکزی بر این باورند که ذخایر طلای بانک مرکزی جهانی طی ۱۲ ماه آینده افزایش می‌یابد.

نگرانی‌های مربوط به نرخ بهره به‌ عنوان اصلی‌ترین نگرانی در میان پاسخ‌دهندگان در تاثیرگذاری بر تصمیم‌های مدیریت ذخیره‌ چیره بود. به دنبال آن نگرانی‌هایی در مورد تورم، بی‌ثباتی ژئوپلیتیکی و مسائل زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی وجود دارد.

عواملی که در مقایسه با یافته‌های سال گذشته اولویت کمتری دارند، نگرانی‌ها در مورد بیماری‌های همه‌گیر فعلی یا آینده و همچنین ارزهای دیجیتال است.

پاسخ‌دهندگان همچنین نسبت به نقش آینده دلار آمریکا بدبین‌تر بودند. دقیقا نیمی از آن‌ها فکر می‌کنند که درصد ذخایر به دلار آمریکا در مدت پنج سال بین ۴۰ تا ۵۰ درصد خواهد بود که نسبت به ۵۱ درصد در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، حدود ۶۰ درصد بر این باورند که طلا برای پنج سال آینده بیشتر و بین ۱۶ تا ۲۵ درصد از کل ذخایر در مقایسه با ۱۵ درصد در سه ماهه سوم سال گذشته خواهد بود. تجزیه‌ و تحلیل ماهانه شورای جهانی طلا در اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) در ماه آپریل نشان داد که ذخایر رسمی طلای جهانی ۷۱ تن کاهش یافت.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=20607

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.