• امروز : چهارشنبه - ۱۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 7 June - 2023

طلای جهانی رنگ آرامش را خواهد دید؟

  • کد خبر : 19582
  • 03 خرداد 1402 - 8:22
طلای جهانی رنگ آرامش را خواهد دید؟
طبق گزارش فدرال رزرو، با توجه به تمرکز سرمایه‌گذاران بر مذاکرات بدهی ایالات‌ متحده آمریکا، طلا در بازه محدودی معامله می‌شود.

طبق گزارش فدرال رزرو، با توجه به تمرکز سرمایه‌گذاران بر مذاکرات بدهی ایالات‌ متحده آمریکا، طلا در بازه محدودی معامله می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایسنا، پس از پایان دور دیگری از مذاکرات درباره سقف بدهی آمریکا بدون توافق، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر آخرین جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو برای ارزیابی مسیر آینده برای نرخ بهره بودند، قیمت طلا در بازه محدودی معامله شد.

بهای هر اونس طلا روز چهارشنبه سوم خرداد ماه، به یک هزار و ۹۷۷ دلار رسید و طلای آمریکا نیز یک هزار و ۹۷۸ دلار قیمت‌گذاری شد.

نمایندگان جو بایدن، رئیس‌ جمهور آمریکا و جمهوری‌خواهان کنگره، روز گذشته با نزدیک‌تر شدن مهلت افزایش سقف استقراض ۳۱.۴ تریلیون دلاری، به دور دیگری از مذاکرات سقف بدهی‌ بدون نتیجه پایان دادند.

شاخص دلار ثابت ماند و باعث شد طلا برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.

کریستوفر وونگ، استراتژیست «OCBC FX» بیان کرد که تمرکز روی بن بست سقف بدهی و چرخه افزایش نرخ‌ بهره فدرال رزرو باقی می‌ماند. افزایش نرخ بهره، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را افزایش می‌دهد.

ابزار «CME FedWatch» نشان داد که بازارها در حال حاضر با احتمال ۶۹.۷ درصد از نرخ های فدرال رزرو در نشست سیاست‌گذاری خود در ۱۳ تا ۱۴ ژوئن قیمت‌گذاری می‌کنند.

وونگ عنوان کرد که داده‌های اصلی هزینه‌های مصرف شخصی که قرار است روز جمعه این هفته ارائه شود، تمرکز کلیدی خواهد بود و می‌تواند ترس از یک فدرال‌ رزرو جنگ‌ طلب را کاهش دهد و شاید بتواند از طلا حمایت بیشتری کند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اخیرا مطرح کرد: هنوز مشخص نیست که آیا نرخ بهره آمریکا به افزایش بیشتر نیاز دارد یا خیر.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۳۷ سنت، پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش، به یک هزار و ۴۹ دلار و ۳۸ سنت و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش، به یک هزار و ۴۵۳ دلار و ۱۶ سنت رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=19582

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها